Domů » Bleskovky » HTC jde do virtuální reality: S Valve představilo náhlavní soupravu RE Vive

HTC jde do virtuální reality: S Valve představilo náhlavní soupravu RE Vive

Největším překvapením dnešní tiskové konference HTC se stala bezpochyby náhlavní souprava pro virtuální realitu s názvem RE Vive. HTC na ní pracuje společně s herním matadorem, společností Valve, bohužel zatím se jedná pouze o prototyp, který se teprve v následujících měsících dostane do rukou vývojářů.

Helma byla prezentována jako velmi lehká, přitom v sobě má obsahovat 70 různých senzorů a nabídnout kompletní rozsah pohledu ve 360°. Pro zamezení bolesti hlavy má být obraz streamován ve frekvenci 90 Hz, pro naprostou přirozenost při ovládání bude HTC dodávat i sadu bezdrátových ovladačů. Půjde to i bez nich, RE Vive dokáže snímat pohyb vašich rukou a využít jej k ovládání.   

    

Kromě Valve spolupracuje s HTC i spousta dalších partnerů z herního průmyslu a také dodavatelé audiovizuálního obsahu včetně HBO nebo Google.

HTC brzy odhalí další detaily na stránkách htcVR.com, vývojářská edice má být dostupná dubnu letošního roku, spotřebitelská verze by měla přijít někdy před Vánoci. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Přečetl jsem si to jenom kvůli tomu, že jsem zahlédl název Valve a budu moc rád, když o tom ještě budete informovat :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).