HTC Evo One pro USA: dvoujádro, LTE, 8 Mpx a Android 4.0

Americký operátor Sprint do své nabídky brzy zařadí zbrusu nový smartphone HTC Evo One. Na první pohled Evo One vypadá jako model HTC One X, který se v České republice aktuálně začíná prodávat, v hardwarových parametrech ale najdeme celou řadu změn.

blank blank blank

HTC Evo One nepohání NVidia Tegra 3, ale čip Qualcomm S4 (Krait), který disponuje dvoujádrovým procesorem s taktem 1,5 GHz. Kromě 16 GB vnitřní paměti Evo One nabídne i slot na paměťové karty microSD. Zřejmě kvůli podpoře LTE dostane tahle novinka akumulátor s kapacitou 2 650 mAh. Další parametry už jsou shodné s HTC Evo One – 4,7″ HD displej, Android 4.0 s HTC Sense 4.0, 8Mpx fotoaparát a certifikace Beats audio. Drobný rozdíl najdeme ještě u webové kamery; zatímco HTC One X má 1,3Mpx kamerku, HTC Evo One nabídne 2Mpx, a odlišná je také technologie displeje. Evo One má zobrazovací panel vyrobený technologií AMOLED, One X zase Super IPS (SLCD 2). To ale myslím pro většinu z nás není příliš podstatné. S uvedením na americký trh se počítá 6. června, s Evropou se nepočítá.

blank blank blank 
HTC Evo One bude lákat na výklopný stojánek v zadní části krytu

Pořídili byste si raději HTC One X s čtyřjádrovou Tegrou 3, 32 GB vnitřní paměti a 1 800mAh akumulátorem, nebo byste upřednostili HTC Evo One s dvoujádrem od Qualcommu, slotem na microSD kartu a baterií s vyšší kapacitou?

Zdroj

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku