HTC DLX (Deluxe) se do Evropy nechystá, tvrdí německé HTC

Když se na japonském trhu objevil extrémně výkonný smartphone HTC J Butterfly, získal si mezi uživateli velkou pozornost, později jej následovala upravená verze pro amerického operátora Verizon (Droid DNA). Telefon s pětipalcovým fullHD displejem, čtyřjádrovým Qualcomm procesorem a operačním systémem Android 4.1 se zalíbil i mnoha lidem mimo dva zmíněné trhy a jejich přání by HTC mělo vyslyšet uvedením modelu DLX (Deluxe).

Tak to alespoň vypadalo doposud. Na Facebook stránce německého HTC se v pátek objevil dotaz ohledně dostupnosti přístroje v Německu; odpověď však nebyla příliš pozitivní a prý se tohoto telefonu v Evropě vůbec nedočkáme. Tato informace se jeví jako velmi zvláštní, protože zmíněný model byl dosud považován právě za globální verzi původního J Butterfly. Otázkou tedy zůstává, zda-li má německé zastoupení špatné informace a nebo se opravdu bude jednat o verzi určenou pro úplně jiný trh, než bylo očekáváno.

Aktualizováno v 15:00: Redakce serveru AndroidCentral poprosila o vyjádření globální zastoupení HTC. Získali však pouze reakci, ve které HTC informuje, že nebudou komentovat žádné zprávy zakládající se na doměnkách a spekulacích. HTC DLX (Deluxe) totiž zatím pro evropský trh nebyl představen. Je tedy docela možné, že v Německém HTC prostě jen měli špatné informace a globální zastoupení HTC nehodlá do oficiální premiéry nic komentovat.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku