Domů » Bleskovky » HTC Desire P a Q: Dva chystaní Tchajwanci ze středních vrstev

HTC Desire P a Q: Dva chystaní Tchajwanci ze středních vrstev

HTC připravuje dva nové chytré telefony s Androidem, Desire P a Desire Q, o kterých se spekulovalo už před několika týdny. Na internet se totiž dostaly oficiální obrázky obou modelů, které nám dovolují potvrdit předchozí spekulace, že se jedná o telefony střední a nižší kategorie. 

 

Desire P vypadá podobně jako loňský model Desire SV. Obsahuje 4,3″ WVGA displej, technologii Beats Audio, 8Mpx fotoaparát, dvoujádrový 1GHz procesor a podporu paměťových karet MicroSD. Prodávat se bude v červené a bílé barvě, dostupný by měl být velmi brzy u China Mobile za 365 USD (cca 7300 CZK bez daně). 

 

Desire Q je menší telefon s displejem s úhlopříčkou 4 palce. Dostupný bude v černé, bílé a červené barvě. Cena telefonu by se měla pohybovat okolo 235 amerických dolarů (cca 4700 CZK bez DPH). Prodej by měl začít na Tchaj-wanu. 

Nikde bohužel není zmíněno, jakou verzí Androidu telefony disponují. Nezbývá než doufat v alespoň 4.1 Jelly Bean. Prodej obou modelů je plánován prozatím v Asii, uvidíme, jestli se dostanou i k nám. 

David Podzimek

11 komentářů

 1. Jo jo, s tim pojmenovanim modelu je HTC stale nepoucitelne….

  • Nevím jestli jenom s tím pojmenováním, něco mi říká, že mobilů podobných specifikací už vydali xy, ale třeba už v tom mám jen guláš :-)

  • David Podzimek

   Ne jen pojmenováni, tyhle dva modely jsou úplne zbytečně, jelikož nejsou konkurenceschopné. V HTC nejspíš vůbec nevědí v poslední době.

  • David Podzimek: Tak, v oblasti P modelu (u nás cca 9-10k) bych dnes už viděl jako nastupující std. HD displeje, WVGA za ty peníze…

  • David Podzimek

   přesně tak, hlavně v Číně jsou telefony s podobnou specifikací od Huawei a ZTE o dost levnější.

 2. Adam (neregistrovaný)

  něják si nemůžu pomoct ale myslím se že tyhle telefony nejsou pro náš trh

  • David Podzimek

   nejsou, ale ani na Čínském nemají místo :) ale tam se alespon budou prodávat.

 3. Zajímalo by mne, čeho chce HTC dosáhnout prodejem předražených low/mid endů, kterých už má snad stou řadu, s neustále se opakujícím designem…

  Poslední HTC co jsem koupil bylo Desire Zetko, od té doby mne u této značky opravdu zaujalo jen HTC One, a to pouze díky velmi povedenému designu(což je možná subjektivní).

  • NAPROSTÝ souhlas! K designu bych u One připojil špičkový displej (jas neznám).

  • Kosha (neregistrovaný)

   Prěsně! Poslední jsem koupil Desire Z a teď je zájímavé (rozuměj konkurence schopné) až One.

 4. Honza (neregistrovaný)

  .. tak snad ani jeden z nich nebude dříve označovaný M4 …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).