HTC Desire P a Q: Dva chystaní Tchajwanci ze středních vrstev

HTC připravuje dva nové chytré telefony s Androidem, Desire P a Desire Q, o kterých se spekulovalo už před několika týdny. Na internet se totiž dostaly oficiální obrázky obou modelů, které nám dovolují potvrdit předchozí spekulace, že se jedná o telefony střední a nižší kategorie. 

 

Desire P vypadá podobně jako loňský model Desire SV. Obsahuje 4,3″ WVGA displej, technologii Beats Audio, 8Mpx fotoaparát, dvoujádrový 1GHz procesor a podporu paměťových karet MicroSD. Prodávat se bude v červené a bílé barvě, dostupný by měl být velmi brzy u China Mobile za 365 USD (cca 7300 CZK bez daně). 

 

Desire Q je menší telefon s displejem s úhlopříčkou 4 palce. Dostupný bude v černé, bílé a červené barvě. Cena telefonu by se měla pohybovat okolo 235 amerických dolarů (cca 4700 CZK bez DPH). Prodej by měl začít na Tchaj-wanu. 

Nikde bohužel není zmíněno, jakou verzí Androidu telefony disponují. Nezbývá než doufat v alespoň 4.1 Jelly Bean. Prodej obou modelů je plánován prozatím v Asii, uvidíme, jestli se dostanou i k nám. 

David Podzimek

11 komentářů

 1. Kato (neregistrovaný)

  Jo jo, s tim pojmenovanim modelu je HTC stale nepoucitelne….

  • -pekr- (neregistrovaný)

   Nevím jestli jenom s tím pojmenováním, něco mi říká, že mobilů podobných specifikací už vydali xy, ale třeba už v tom mám jen guláš :-)

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Ne jen pojmenováni, tyhle dva modely jsou úplne zbytečně, jelikož nejsou konkurenceschopné. V HTC nejspíš vůbec nevědí v poslední době.

  • uni (neregistrovaný)

   David Podzimek: Tak, v oblasti P modelu (u nás cca 9-10k) bych dnes už viděl jako nastupující std. HD displeje, WVGA za ty peníze…

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   přesně tak, hlavně v Číně jsou telefony s podobnou specifikací od Huawei a ZTE o dost levnější.

 2. Adam (neregistrovaný)

  něják si nemůžu pomoct ale myslím se že tyhle telefony nejsou pro náš trh

 3. lokomot1 (neregistrovaný)

  Zajímalo by mne, čeho chce HTC dosáhnout prodejem předražených low/mid endů, kterých už má snad stou řadu, s neustále se opakujícím designem…

  Poslední HTC co jsem koupil bylo Desire Zetko, od té doby mne u této značky opravdu zaujalo jen HTC One, a to pouze díky velmi povedenému designu(což je možná subjektivní).

 4. Honza (neregistrovaný)

  .. tak snad ani jeden z nich nebude dříve označovaný M4 …

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *