HTC Desire P a Q: Dva chystaní Tchajwanci ze středních vrstev

HTC připravuje dva nové chytré telefony s Androidem, Desire P a Desire Q, o kterých se spekulovalo už před několika týdny. Na internet se totiž dostaly oficiální obrázky obou modelů, které nám dovolují potvrdit předchozí spekulace, že se jedná o telefony střední a nižší kategorie. 

 

Desire P vypadá podobně jako loňský model Desire SV. Obsahuje 4,3″ WVGA displej, technologii Beats Audio, 8Mpx fotoaparát, dvoujádrový 1GHz procesor a podporu paměťových karet MicroSD. Prodávat se bude v červené a bílé barvě, dostupný by měl být velmi brzy u China Mobile za 365 USD (cca 7300 CZK bez daně). 

 

Desire Q je menší telefon s displejem s úhlopříčkou 4 palce. Dostupný bude v černé, bílé a červené barvě. Cena telefonu by se měla pohybovat okolo 235 amerických dolarů (cca 4700 CZK bez DPH). Prodej by měl začít na Tchaj-wanu. 

Nikde bohužel není zmíněno, jakou verzí Androidu telefony disponují. Nezbývá než doufat v alespoň 4.1 Jelly Bean. Prodej obou modelů je plánován prozatím v Asii, uvidíme, jestli se dostanou i k nám. 

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku