Domů » Bleskovky » HTC Desire 820: Střední třída s 64bitovým osmijádrem a duálním fotoaparátem

HTC Desire 820: Střední třída s 64bitovým osmijádrem a duálním fotoaparátem

Tchajwanská společnost HTC zřejmě nechystá jediný telefon z řady Desire, který je podle posledních spekulací vyvíjen pod kódovým označením A11, ale zřejmě i vybavenějšího bratříčka. Na čínské síti Weibo se objevily snímky, které lákají na telefon HTC Desire 820 a zároveň odhalují i některé z jeho specifikací.

  

HTC se na jednom ze snímků chlubí několika prvenstvími – první telefon s Androidem (2008); s podporou sítí GSM/WiMAX 4G (2008); fotoaparátem se clonovým číslem f/2.0 (2012), s ultrapixelovým fotoaparátem (2013), nebo s fotoaparátem DuoCamera 3D (2014). Pod těmito prvenstvími je uveden chystaný model Desire 820, který má ambice uzmout si prvenství v kategorii první telefon s osmijádrovým 64bitovým procesorem.

   

Tím bude pravděpodobně Qualcomm Snapdragon 615, který byl oficiálně představen již letos v únoru, jeho masová výroba však začala teprve v květnu a prozatím do žádného zařízení nenašel cestu. Jedná se o procesor do telefonů střední třídy, všech osm jader tvoří Cortex-A53, grafický výkon pak obstarává čip Adreno 405.

 

Ostatní specifikace jsou prozatím opředeny tajemstvím, nicméně dozvědět bychom se je měli již příští týden, 4. září. Bude Desire 820 jediné eso v rukávu HTC na veletrhu IFA?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Petr (neregistrovaný)

    Že by dostali rozum?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).