Sledujte nás na YouTube

HTC Desire 620: Pětipalcová střední třída se čtyřjádrem vstupuje na český trh

HTC uvedlo na český trh novinku s označením Desire 620. Smartphone s rozměry 150,1 x 72,7 x 9,6 mm a hmotností 145 gramů se řadí k typickým zástupcům střední třídy. V jeho útrobách tak naleznete procesor Qualcomm Snapdragon 410 na frekvenci 1,2 GHz, jemuž sekunduje 1GB operační paměť. Interní úložiště nabídne 8 GB prostoru, jenž je dále rozšířitelný o paměťové karty microSD (až do 128 GB). 

 

K dispozici je pětipalcový Super LCD displej s rozlišením 720 x 1280 px, což dává výslednou jemnost 294 pixelů na palec. Operačním systémem se stal Android 4.4 KitKat doplněný o nadstavbu Sense 6. O aktualizaci na Lollipop se výrobce nezmiňuje, příliš bychom na ni však nevsázeli. Na zadní straně je umístěn osmimegapixelový fotoaparát se světelností f/2.4 a schopností natáčet video ve Full HD rozlišení. Sekunduje mu jednak LED dioda a na přední straně ještě druhý snímač s rozlišením pět megapixelů, jenž potěší příznivce autoportrétů.

    

Výrobce se činil v oblasti konektivity, kde nechybí ani NFC a LTE. Energii pak tomuto celku dodává akumulátor o kapacitě 2100 mAh. HTC Desire 610 je dostupný u českých prodejců v černé a bílé variantě za doporučenou cenu 6 990 Kč. V následujících měsících se objeví také v nabídce hlavní trojice operátorů.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *