Domů » Bleskovky » HTC Desire 600 představen: Čtyři jádra, dvě SIM karty a qHD displej

HTC Desire 600 představen: Čtyři jádra, dvě SIM karty a qHD displej

HTC před několika okamžiky představilo další smartphone modelové řady Desire. Telefon s označením Desire 600 nabídne hardwarové parametry střední třídy, avšak zaujme čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 200, dvěma sloty na SIM kartu a 4,5″ displejem s qHD rozlišením (540 x 960 px). Z paměťové výbavy stojí za zmínku 1 GB RAM a 8 GB v interním úložišti, které doplní slot na microSD karty. Pro fotografování bude k dispozici 8Mpx snímač s BSI senzorem pro pořizování fotek v horších světelných podmínkách.

 

Kromě klasické podpory GSM/3G sítí bude na obou slotech podporovány i datové přenosy přes HSPA (900/1200 MHz) do teoretické rychlosti stahování 7,2 Mbps. HTC Desire 600 nabídne operační systém Android ve verzi 4.1.2 doplněný uživatelským prostředím Sense 5.0. Později by se měla objevit aktualizace na novější Android 4.2 „Jelly Bean“.

  

Informace o ceně a dostupnosti v České republice zatím nemáme k dispozici a jej možné, že se u nás nakonec vůbec nebude prodávat. HTC tento model na začátku června začne nabízet v Rusku, na Ukrajině a v Africe. Dostupný bude ve dvou barevných variantách – černé a bílé.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Jan Dvořák (neregistrovaný)

  Je nádhernej. Stejně jako můj HTC ONE :)

 2. Dvě SIMky? Že bych konečně odevzdal své obstarožní služební BB, pozbavil se Sensationu, a konečně sebou tahal pouze jeden telefon? :-) Otázkou je, jestli to nespotřebuje více energie tím, že to napájí dva GSM moduly?

  • urcite ano.. ale kolko to ukazu az realne testy

  • Já se o duály moc nezajímám, ale mám pocit, že jedna SIM jede v 3G režimu, druhá v GSM, resp. že jedna SIM nejede v 3G, takže si to neumí sdílet pásma?

   Tak jako tak, bude záležet na tom, jaké signály budou pro dané operátory v daném místě, atd., z logiky věci bych předpokládal, že nejméně energeticky náročná varianta je tam mít 2 SIM od stejného operátora/stejná úroveň signálu. Ale to s těmi frekvencemi by mě zajímalo.

 3. Dan (neregistrovaný)

  Dost dobrej design… já sem spíš zvědavej jestli uvedou htc one google edition a taky na htc one mini!

 4. Lupenyk (neregistrovaný)

  Tak Snapdragon S200 je procesor s grafikou Adreno 203,takže na velký výkon se dá zapomenout….uvidíme jestli HTC klasicky přestřelí cenu

 5. Dizajn sa mi tiež páči, ale neviem či som slepý, alebo sa všeko začína pomaly hranatieť a la Lumia ? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).