HTC Desire 600 představen: Čtyři jádra, dvě SIM karty a qHD displej

HTC před několika okamžiky představilo další smartphone modelové řady Desire. Telefon s označením Desire 600 nabídne hardwarové parametry střední třídy, avšak zaujme čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 200, dvěma sloty na SIM kartu a 4,5″ displejem s qHD rozlišením (540 x 960 px). Z paměťové výbavy stojí za zmínku 1 GB RAM a 8 GB v interním úložišti, které doplní slot na microSD karty. Pro fotografování bude k dispozici 8Mpx snímač s BSI senzorem pro pořizování fotek v horších světelných podmínkách.

 

Kromě klasické podpory GSM/3G sítí bude na obou slotech podporovány i datové přenosy přes HSPA (900/1200 MHz) do teoretické rychlosti stahování 7,2 Mbps. HTC Desire 600 nabídne operační systém Android ve verzi 4.1.2 doplněný uživatelským prostředím Sense 5.0. Později by se měla objevit aktualizace na novější Android 4.2 „Jelly Bean“.

  

Informace o ceně a dostupnosti v České republice zatím nemáme k dispozici a jej možné, že se u nás nakonec vůbec nebude prodávat. HTC tento model na začátku června začne nabízet v Rusku, na Ukrajině a v Africe. Dostupný bude ve dvou barevných variantách – černé a bílé.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku