Domů » Bleskovky » HTC Desire 516: Dual SIM s cenou pod 5 000 Kč se v ČR začne prodávat příští týden

HTC Desire 516: Dual SIM s cenou pod 5 000 Kč se v ČR začne prodávat příští týden

Tchaj-wanské HTC dnes představilo nový smartphone určený pro zákazníky, kteří využívají více telefonních čísel, ale chtějí u sebe mít pouze jedno zařízení. Model Desire 516 nabídne pětipalcový displej s qHD rozlišením (540 x 960 px) a čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz, který doplňuje grafický akcelerátor Adreno 302.

Na zadní straně najdeme 5Mpx fotoaparát s možností záznamu videa v HD rozlišení při 30 FPS, který doplňuje 2Mpx kamerka nad displejem. Operační systém Android 4.3 doplní uživatelské prostředí HTC Sense ve verzi 5.1. K dispozici dále bude 1 GB RAM a 4GB interní úložiště s možností rozšíření díky slotu na microSD kartu (max. 32 GB).


Oranžový Desire 516 se v České republice oficiálně prodávat nebude

Celkové rozměry telefonu jsou 140 x 72 x 9,7 mm, hmotnost je o něco vyšší – 160 gramů. V případě telefonních modulů se budeme muset spokojit s kombinací GSM a 3G, LTE už bohužel chybí a obejít se budete muset i bez NFC. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1950 mAh. HTC Desire 516 bude u vybraných českých prodejců k dostání od příštího týdne v tmavě šedé a bílé barvě. Doporučená koncová cena byla stanovena na 4 999 Kč s DPH (podívejte se, kde jej pořídíte za nejlepší cenu). Je škoda, že se na našem trhu oficiálně nebude prodávat také oranžová barva, která na produktových fotografiích vypadá velice pěkně.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).