Sledujte nás na YouTube

HTC Desire 320: Levný Android se 4,5palcovým displejem a 1GB RAM

HTC rozšiřuje své portfolio o nástupce levného smartphonu Desire 310 v podobě modelu Desire 320. Novinka svou výbavou spadá na spodní okraj nižší střední třídy. V první řadě je tu 4,5palcový displej s rozlišením průměrných 480 x 854 px, což má za následek jemnost 218 ppi. O výkon se stará čtyřjádrový procesor od MediaTeku na frekvenci 1,3 GHz, jenž je doplněn o 1GB operační paměť. Vnitřní úložiště poté nabídne 8 GB, nechybí však možnost jej rozšířit o paměťové karty typu microSD (až do 32 GB).

 

Na zadní straně je umístěn 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, kterému sekunduje 0,3Mpx snímač nad obrazovkou. Rozměry zařízení činí 132 x 67,8 x 10,5 mm a hmotnost se zastavila na 145 gramech. Vzhledem k úhlopříčce displeje se rozhodně nejedná o nízké hodnoty, za což nesou částečnou vinu poměrně velké okraje okolo obrazovky. K dispozici je WiFi, Bluetooth, GPS a podpora sítí 3G, LTE či NFC ovšem nečekejte. Pod zadním krytem je umístěna baterie o kapacitě 2100 mAh, jež má vystačit až na dvanáct hodin hovoru.

   

HTC Desire 320 dostal do vínku operační systém Android 4.4 KitKat doplněný o nadstavbu HTC Sense včetně čtečky BlinkFeed. Novinka bude k dispozici v černé a bílé variantě a na evropské trhy se dostane ještě v tomto čtvrtletí. Cena prozatím nebyla specifikována, v Kanadě je ovšem verze s 512MB RAM a 4 GB vnitřní paměti dostupná v přepočtu za cca 1400 Kč bez DPH, na našem trhu bychom tudíž očekávali částku okolo tří tisíc korun.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *