Domů » Bleskovky » HTC Desire 200 pro nenáročné míří na český trh, prodávat se bude za 4500 Kč

HTC Desire 200 pro nenáročné míří na český trh, prodávat se bude za 4500 Kč

Společnost HTC spustí tento týden v České republice prodej chytrého telefonu HTC Desire 200, se kterým bude cílit především na nenáročné uživatele. Telefon je osazen single-core procesorem Snapdragon S1 s taktem 1 GHz, operačním systémem Android (bohužel ve verzi 4.0) a uživatelskou nadstavbou Sense 4.0. Doporučená koncová cena tohoto modelu je 4 499 Kč a máme pocit, že s ní HTC trochu přestřelilo. U mobilních operátorů bude tento telefon dostupný v průběhu léta a doufejme, že za výhodnějších cenových podmínek než ve volném prodeji.

Desire 200 dále nabídne 3,5″ HVGA displej (320 x 480 px), 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti a slot na microSDHC karty (až 32 GB), dále Bluetooth 3.0, WiFi s podporou standardů 802.11 b/g/n, GPS či 1230mAh akumulátor. Z několika barevných variant bude v Česku na výběr tradiční černá a elegantní bílá. Desire 200 to vzhledem ke své ceně nebude mít až tak jednoduché, protože konkurence mnohdy i za levnější peníz nabízí podstatně zajímavější hardwarové parametry.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Bateria ma 1230 mAh podla webu HTC [odkaz]

 2. sialena cena :D

 3. Mirek D. (neregistrovaný)

  Přetaktovaný Desire C s hloupou cenou…

 4. I kdyby byla koncová cena o tisícovku nižší tak pořád je to příliš. Nějak mi uniká smysl cenové politiky HTC. Uvést na trh model který je de facto o rok pozadu s výbavou letošních low endů za cenu střední třídy je poněkud krátkozraké. Takto se z mínusových čísel nedostanou. HTC One to sám nezachrání.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   HTC není lowendová značka, takže lowend od ní nikdy nemůže být za cenu ZTE a Hujahej.

 5. Myslel jsem, že za tu cenu to bude konkurent Lumie 520, ale ono né…

 6. pickwick (neregistrovaný)

  Mobil s lepšími parametry (rozlišení, velikost displeje,..) jsem loni v květnu kupoval za 3997 kč vč. DPH bez jakýchkoli závazků samozřejmě v oficiální CZ distribuci. Cenová politika HTC je opravdu nepochopitelná…

 7. D456 (neregistrovaný)

  Desire 200 will be 4,990 New Taiwan Dollars ($167).

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).