HTC Desire 200 pro nenáročné míří na český trh, prodávat se bude za 4500 Kč

Společnost HTC spustí tento týden v České republice prodej chytrého telefonu HTC Desire 200, se kterým bude cílit především na nenáročné uživatele. Telefon je osazen single-core procesorem Snapdragon S1 s taktem 1 GHz, operačním systémem Android (bohužel ve verzi 4.0) a uživatelskou nadstavbou Sense 4.0. Doporučená koncová cena tohoto modelu je 4 499 Kč a máme pocit, že s ní HTC trochu přestřelilo. U mobilních operátorů bude tento telefon dostupný v průběhu léta a doufejme, že za výhodnějších cenových podmínek než ve volném prodeji.

Desire 200 dále nabídne 3,5″ HVGA displej (320 x 480 px), 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti a slot na microSDHC karty (až 32 GB), dále Bluetooth 3.0, WiFi s podporou standardů 802.11 b/g/n, GPS či 1230mAh akumulátor. Z několika barevných variant bude v Česku na výběr tradiční černá a elegantní bílá. Desire 200 to vzhledem ke své ceně nebude mít až tak jednoduché, protože konkurence mnohdy i za levnější peníz nabízí podstatně zajímavější hardwarové parametry.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Bateria ma 1230 mAh podla webu HTC [odkaz]

 2. salam00n (neregistrovaný)

  sialena cena :D

 3. Mirek D. (neregistrovaný)

  Přetaktovaný Desire C s hloupou cenou…

 4. Haimdol (neregistrovaný)

  I kdyby byla koncová cena o tisícovku nižší tak pořád je to příliš. Nějak mi uniká smysl cenové politiky HTC. Uvést na trh model který je de facto o rok pozadu s výbavou letošních low endů za cenu střední třídy je poněkud krátkozraké. Takto se z mínusových čísel nedostanou. HTC One to sám nezachrání.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   HTC není lowendová značka, takže lowend od ní nikdy nemůže být za cenu ZTE a Hujahej.

 5. bigt (neregistrovaný)

  Myslel jsem, že za tu cenu to bude konkurent Lumie 520, ale ono né…

 6. pickwick (neregistrovaný)

  Mobil s lepšími parametry (rozlišení, velikost displeje,..) jsem loni v květnu kupoval za 3997 kč vč. DPH bez jakýchkoli závazků samozřejmě v oficiální CZ distribuci. Cenová politika HTC je opravdu nepochopitelná…

 7. D456 (neregistrovaný)

  Desire 200 will be 4,990 New Taiwan Dollars ($167).

  [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *