Domů » Bleskovky » HTC Butterfly S: Vylepšená verze se Snapdragonem 600, Upx fotoaparátem a 3200mAh baterií

HTC Butterfly S: Vylepšená verze se Snapdragonem 600, Upx fotoaparátem a 3200mAh baterií

Původní HTC Butterfly (v USA vystupující pod označením Droid DNA) nabídl ve své době výbavu, na kterou jsme v českých obchodech neměli šanci narazit. Bohužel, to samé platilo i pro samotný Butterfly a platit nejspíše bude i v případě jeho nástupce, Butterfly S. Ten byl nečekaně představen na Tchaj-wanu a jeho výbava je v mnoha ohledech velmi podobná modelu One (recenze).

   

I tentokrát jsme se dočkali čtyřjádrového procesoru Snapdragon 600 na frekvenci 1,9 GHz (vs. 1,7 GHz u One) s grafickým akcelerátorem Adreno 320, který podpoří 2GB operační paměť RAM. Interní úložiště nabylo kapacity 16 GB, naštěstí však nechybí možnost jej rozšířit pomocí paměťových karet microSD. Přítomen je pětipalcový displej s fullHD rozlišením (1920 x 1080 px) a nechybí ani ultrapixelový fotoaparát nebo stereoreproduktory BoomSound

   

Velkým lákadlem je 3200mAh baterie, jež by měla zajistit solidní výdrž. Daní za kapacitu je pak váha, která atakuje hranici 160 gramů a tloušťka dosahující hodnoty 10,6 mm. Ani v jednom případě se ale nejedná o nijak katastrofální hodnoty a délka provozu na baterii nám je určitě vynahradí. Operačním systémem se stane Android v aktuální verzi 4.2 „Jelly Bean“ s nadstavbou Sense 5.0. 

 

Jak už jsme zmínili, na pultech českých obchodů novinku minimálně prozatím nehledejte. Za jednu ze tří barevných variant (stříbrná, červená, bílá) v Taiwanu zaplatíte přibližně 14 700 Kč.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  Po extra dlouhý době (snad od dob HD2) je tohle HTC pro mě lákavé.. velká baterka, slot na karty a vypadá i docela k světu, hold HTC asi moje peníze nechce….ať si ho za oceánem užijou.

  • a najvacsia sranda je,ze HTC by na nom v Europe zarobilo viac,ako zarobi v USA….

  • Moje také nechtěli, ne a ne vydat nástupce Desire Z. Dostupnost nového hi-endu po představení je taky perla. A pak brečej, jak se jim nedaří. Hmm.

 2. Zase ne ČR? A co si má přítelkyně koupit, když je jí už Sensation XL malej?

 3. rpospec (neregistrovaný)

  Pokud bych si ho nechal přivést do ČR bude mi bez problémů fungovat?

 4. Slot na kartu, akumulator hodny telefonu 21. stoleti… no to se ani NEMUZE objevit tady u nas v tom nasem „řitíně“. Jeste by mohli udělat Google edici, aby me sr*li jeste vic, ze ho tady nedostanu :D :D Vubec by me ale neprekvapilo, kdyby byl dostupny treba v takove Bangladesi, kde by si ho mohli dovolit tak 3 lidi :D

 5. Tak ten by se mi líbil. Že bych vyměnil One X za tento model :D

  Z USA si to klidně nechám dovést to není takový problém.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).