Domů » Bleskovky » Výkonné HTC Butterfly 3 oficiálně: Další sázka na duální fotoaparát

Výkonné HTC Butterfly 3 oficiálně: Další sázka na duální fotoaparát

Modelová řada Butterfly od HTC není v našich končinách příliš známá. Na ostatních trzích (především asijských) ovšem patří smartphony z této řady ke špičce. Nejnovější přírůstek s označením HTC Butterfly 3 dodržuje tradice a jeho výbava opět míří na nejnáročnější zákazníky.

 

Základem přístroje je 5,2palcový Quad HD displej (1440 × 2560 px). Takto vysoké rozlišení je na dané úhlopříčce nesmyslné, protože rozdíl v jemnosti proti FullHD téměř nikdo nepozná. Naopak se vyšší rozlišení promítne v horší výdrži, které nepřispěje ani průměrný akumulátor s kapacitou 2700 mAh.

Dostatek výpočetního výkonu obstará procesor Qualcomm Snapdragon 810, který bude mít k dispozici 3 GB operační paměti. Vnitřní 32GB úložiště bude rozšířitelné prostřednictvím microSD karet s kapacitou až 200 GB. Telefon bude vybaven operačním systémem Android 5.0 s nadstavbou Sense 7.

 

Na zadní straně sídlí čočky dvou fotoaparátů. Ten hlavní nabídne maximální rozlišení 20,2 Mpx a optiku se světelností f/2.2. Druhá menší čočka slouží k pořízení doplňujícího snímku. Díky tomu bude možné upravovat hloubku ostrosti a další parametry fotografie i po jejím pořízení. Samozřejmostí je podpora záznamu videa v rozlišení 4K. Pro osvětlení tmavých scén poslouží dvoutónový LED blesk. Selfie kamera na čelní straně telefonu umí pořizovat snímky v maximálním rozlišení 13 Mpx a její optika dosahuje světelnosti f/2.0.

Novinka splňuje certifikaci IP57, což značí zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. HTC Butterfly 3 se začne prodávat 20. října v Tchaj-wanu za cenu v přepočtu 15 000 Kč bez DPH. Zda se smartphone časem dostane i na náš trh zatím není jasné. 

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

4 komentářů

  1. Pavel (neregistrovaný)

    Ježiši, proč furt HTC cpe do každého mobilu 5.0? Když má patřit ke špičce, tak ať tam daj aspoň 5.1 a časem by mohl být update na 6.0

    • Martin (neregistrovaný)

      Ale on tam je 5.1 , stejně jako u m9+ a e9+, jen to blbě píšou.

  2. A hele, HTC umí hezký telefon (zvláště repro je fakt super). Furt tedy nechápu, proč spodní hrana okraje nenese HW tlačítka, když už tam na to to místo je (HTC logo jako Home nikomu vadit jistě nebude), asi tomu bude chybět Qi, USB-C, USB 3.x a kdo ví co (co bychom chtěli za cca 20k? českých že:) ).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).