HTC 8X prodávaný v USA bude podporovat bezdrátové nabíjení

Redaktorům serveru WPCentral se dostal do ruky dokument určený pro interní školení obchodních zástupců amerického mobilního operátora Verizon, který obsahuje prodejní argumenty pro smartphone HTC 8X. Ten potvrzuje dřívější zprávy, že se bude vlajková loď tchajwanského výrobce na platformě Windows Phone 8 skutečně v Americe prodávat vybavená podporou pro bezdrátové nabíjení.

 

Brožura sice neobsahuje žádné bližší specifikace,  HTC je ale stejně jako Nokia členem sdružení Wireless Power Consortium, a tak se dá očekávat také podpora standardu Qi pro bezdrátové nabíjení, kterou disponují i očekávané Lumie 820 a 920. Pokud se tak stane, bude možné telefon HTC 8X nabíjet na nabíječkách, které již dříve představila právě Nokia. Totéž pak bude samozřejmě platit i obráceně.

Tato zpráva, ač jistě pozitivní, má však pro místní příznivce telefonů od tchajwanského výrobce hořkou příchuť. Podpora bezdrátového nabíjení se totiž zatím týká pouze Verizonu a je spíše nepravděpodobné, že by se u tohoto zařízení dostala za hranice USA. Nezbývá než doufat.

Zdroj: WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku