Domů » Bleskovky » HTC 8X dostane update na Windows Phone 8.1 koncem října

HTC 8X dostane update na Windows Phone 8.1 koncem října

Zatímco minimálně v našich končinách dostaly všechny telefony Nokia Lumia se systémem Windows Phone 8 aktualizaci na poslední verzi systému s číslovkou 8.1, majitelé telefonů značky HTC na tento update stále čekají. Pro model Windows Phone 8S by HTC se bude jednat o poslední aktualizaci, jelikož podle posledních informací již nedostane update na GDR1. HTC 8X je na tom o poznání lépe, navíc jeho aktualizace na WP8.1 se již blíží.

  

Podle Twitteru amerického HTC dostanou majitelé telefonu HTC 8X aktualizaci na konci října, tedy alespoň ti, kteří si svůj telefon koupili u amerického operátora Verizon. Nepředpokládáme však, že by globální dostupnost aktualizace měla být výrazněji pozdržena. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Od HTC maximálna úbohosť, že nedokázali systém ktorý už existuje odoslať už skôr.

  • Presne tak, HTC dostalo sestaveni ihned jak bylo k dispozici a FW pro 8X tedy vydavaji s velkou prodlevou a na 8S se vykasali uplne.

  • lerion (neregistrovaný)

   Já jsem naopak překvapen, že ho vůbec vydávají. Vždyť u HTC je naprosto běžné, že úplně nový telefon odřízne od aktualizací. Dělají to docela často…

   Nezatlačil tady na ně MS?

  • lukass71 (neregistrovaný)

   O sve androidi telefony se v poslednich letech docela staraji (HTC Advantage), prvni vyjde update na nexus, pote motorola a nasleduje htc :)

  • O HTC Advantage tezko, ten je ještě s Windows Mobile 6 a z roku 2007 :-D

  • Velda (neregistrovaný)

   Myslíš o svůj topmodel se docela starají. Jinak prach a bída.

  • Presne tak, HTC se o sve telefoy ci updaty nikdy moc nestaralo,jedna ci max dve aktualizace, semtam nejaky bug do dane aktualizace a pak uz hlavne nic neresit.

 2. HTC jsem vlastil jednou a úplně mi to stačilo. Telefon plný chyb a podpora nulová.

  Koukám, že se nic nezměnilo.

 3. JenaMC (neregistrovaný)

  Neplete si autor v případě 8S náhodou 8.1 a aktualizaci GDR1 na 8.1 … ?

  • Neplete, byl jsem zde místními borci ujištěn, že je značení verzí u MS WP (Nokika) plně logické a transparentní. Pokud s tím tedy nemá potíž běžný uživatel, jak bychom mohli pochybovat o redakci?

  • Jakub Karásek

   To Jenamc: Máte pravdu, bleskovku jsem upravil

 4. eLzyx (neregistrovaný)

  tak HTC už alespoň oznámilo kdy ta aktualizace bude. Samsung stále mlčí a mlží. Před dvěma měsíci jsem dostal informaci, že „již brzy“, před týdnem „ještě několik měsíců“.

  • Na fóru o2 jsem četl od guru vyjádření ze strany samsungu, že prý konec září :)

   A jinak pro 8S nic také neřekli .. jen 8X zatím ..takže taky bída.

 5. Pavol Mišún (neregistrovaný)

  Paraada :) Tesim sa na update mojeho 8X-ka :P

 6. Sabic (neregistrovaný)

  Dnes mi potvrdili z HTC,ze aktualizace na HTC 8X bude pro vsechny zeme ale ,ze v CR to muze trvat az do konce roku 2014.

 7. Libor (neregistrovaný)

  Dnes konečně oficiálně aktualizováno na W8.1 … 3x huráááá

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).