Cena:

HTC 8X (Accord) s Windows Phone 8: Upřesnění hardwarových parametrů

Už 19. září představí společnost HTC v New Yorku nová zařízení s operačním systémem Windows Phone 8. Podle předchozích spekulací bychom se měli dočkat hned trojice modelů a jedním z těch lépe vybavených by měl být HTC 8X (codename Accord), který bude pohánět dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz (Qualcomm Snapdragon). Ve výbavě dále najdeme 1 GB operační paměti RAM a 16GB úložiště, které bude možné rozšířit pomocí paměťových karet microSD.

 

Displej bude mít úhlopříčku 4,3 palce a HD rozlišení (1280 x 720 px, Super LCD2). Na zadní straně najdeme 8Mpx fotoaparát (F2.0, 28mm), který si poradí se záznamem videa ve fullHD rozlišení (30 FPS). Z dalších parametrů stojí za zmínku WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth (prý jen ve verzi 2.1) a především pak NFC.

HTC by dále mělo představit smartphone s kódovým označením Rio, který nabídne 4″ WVGA displej, spekuluje se také o třetím modelu s kódovým názvem Zenith s quad-core CPU a 4,7″ HD displejem.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.