Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » HTC 8S částečně odemčen: Dočkáme se prvních custom ROM?

HTC 8S částečně odemčen: Dočkáme se prvních custom ROM?

Systém Windows Phone 8 je známý svojí neprolomitelností, jediným zařízením, které se dosud podařilo odemknout, byl díky nedokonalému zabezpečení aktualizačního procesu model Samsung Ativ S. Zřejmě se jich ale v budoucnu objeví více.

 

Uživatel Ken Hutchinson z diskuzního fóra XDA-Developers.com objevil způsob, jak zapisovat do EFIESP a PLAT partition ve svém telefonu Windows Phone 8S by HTC (recenze). Hutchinson tak učinil na základě souhrnu poznatků, které posbíral v různých částech diskuzního fóra. Díky nim se mu podařilo úspěšně extrahovat původní ROM, udělat v ní změnu bootovacího obrázku a naflashovat ji zpět do telefonu. Možnosti úprav jsou ale prozatím velmi omezené, neboť nejdůležitější části systému MainOS a Data jsou zašifrovány, takže o úplném odemčení telefonu nemůže být řeč. Lze měnit jen bootovací obrázek a několik údajů v registrech.

Omezení je ale mnohem více, takto přeflashovaný telefon nelze připojit k PC přes MTP, takže do telefonu nelze zapisovat žádné soubory nebo vlastní aplikace, stejný problém hlásí i ostatní členové diskuze. I když se zprvu objevila zpráva, že podobný postup by mohl fungovat na ostatních Windows Phone zařízeních, tuto informaci dementoval uživatel feherneoh, jehož Lumia 520 se zablokovala na Quallcomm HS-USB QDLoader mode a nedoporučuje tak tento postup zkoušet na Lumiích. Úspěch však zaznamenali majitelé Windows Phone telefonů od Huawei.

Více informací najdete na XDA-developers.com. Pokud se rozhodnete odemknutí telefonu vyzkoušet, tak vězte, že v případě poškození zařízení server SmartMania nenese žádnou zodpovědnost a vše provádíte na vlastní riziko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  Aha, takže odemčení spočívá v tom, že si mohu změnit bootovací tapetu výměnou za nemožnost připojení telefonu k PC? :D

 2. marek1 (neregistrovaný)

  mceza: Je to pouze jen informativni vec, ze nekomu neco se povedlo. Nikdo nepise, ze si musis zmenit logo a budes mi telefon nefunkcni.

 3. steelspace (neregistrovaný)

  Prostě žádné prolomení se nekoná.

 4. marek1 (neregistrovaný)

  steelspace: ano, jen se podarila mala drobnost, ale treba nekdo si bude chtit zmenit logo, kdo vi.

 5. _miv_ (neregistrovaný)

  Dufam, ze sa to ani nepodari prelomit. Nevidim ani jeden prakticky vyznam custom rom. Podobne srandicky pre gykov su na susednej platforme (zelenej). Telefon mi ma sluzit a nie ja jemu, aby som sa v nom sprtal a kazdu tretiu noc donho ladoval novu „este lepsiu“ rom…

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Odemknutí samozřejmně není povinné, stejně jako lazení Androidu. Ty a ostatní BFU samozřejmně můžete použvat stále stejný systém jako dosud.

   Já toto naopak vítám, třeba za několik let se jim podaří upravit ROM tak, aby zde bylo více možností nastavení (bootovací obrazovkou to jen začíná) a ač říkáte, že je to jen úprava bootovací obrazovky, tak je to něco co WP jinak neumožňuje, další úpravy snad budou přibývat a třeba se dočkáme i File Manageru a možností instalace souborů z „neznámých zdrojů“.

  • _miv_ (neregistrovaný)

   drahy bobo,

   este ze nie som vtahovacny, lebo za BFU – teda Bloody Fucking User, sa NEPOVAZUJEM a dokonca ani nim NIE SOM.

   A ak si to myslel na mna osobne, tak si laskavo odpust tieto urazky na moju osobu.

   ;-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel