Domů » Bleskovky » HTC 8S částečně odemčen: Dočkáme se prvních custom ROM?

HTC 8S částečně odemčen: Dočkáme se prvních custom ROM?

Systém Windows Phone 8 je známý svojí neprolomitelností, jediným zařízením, které se dosud podařilo odemknout, byl díky nedokonalému zabezpečení aktualizačního procesu model Samsung Ativ S. Zřejmě se jich ale v budoucnu objeví více.

 

Uživatel Ken Hutchinson z diskuzního fóra XDA-Developers.com objevil způsob, jak zapisovat do EFIESP a PLAT partition ve svém telefonu Windows Phone 8S by HTC (recenze). Hutchinson tak učinil na základě souhrnu poznatků, které posbíral v různých částech diskuzního fóra. Díky nim se mu podařilo úspěšně extrahovat původní ROM, udělat v ní změnu bootovacího obrázku a naflashovat ji zpět do telefonu. Možnosti úprav jsou ale prozatím velmi omezené, neboť nejdůležitější části systému MainOS a Data jsou zašifrovány, takže o úplném odemčení telefonu nemůže být řeč. Lze měnit jen bootovací obrázek a několik údajů v registrech.


Omezení je ale mnohem více, takto přeflashovaný telefon nelze připojit k PC přes MTP, takže do telefonu nelze zapisovat žádné soubory nebo vlastní aplikace, stejný problém hlásí i ostatní členové diskuze. I když se zprvu objevila zpráva, že podobný postup by mohl fungovat na ostatních Windows Phone zařízeních, tuto informaci dementoval uživatel feherneoh, jehož Lumia 520 se zablokovala na Quallcomm HS-USB QDLoader mode a nedoporučuje tak tento postup zkoušet na Lumiích. Úspěch však zaznamenali majitelé Windows Phone telefonů od Huawei.

Více informací najdete na XDA-developers.com. Pokud se rozhodnete odemknutí telefonu vyzkoušet, tak vězte, že v případě poškození zařízení server SmartMania nenese žádnou zodpovědnost a vše provádíte na vlastní riziko.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mceza
Uživatel
mceza

Aha, takže odemčení spočívá v tom, že si mohu změnit bootovací tapetu výměnou za nemožnost připojení telefonu k PC? :D

marek1
Uživatel
marek1

mceza: Je to pouze jen informativni vec, ze nekomu neco se povedlo. Nikdo nepise, ze si musis zmenit logo a budes mi telefon nefunkcni.

mceza
Uživatel
mceza

Však jo. Povedlo se, jen nevím, zda něco úžasného :D

marek1
Uživatel
marek1

Ano, nic úžasného.

steelspace
Uživatel
steelspace

Prostě žádné prolomení se nekoná.

marek1
Uživatel
marek1

steelspace: ano, jen se podarila mala drobnost, ale treba nekdo si bude chtit zmenit logo, kdo vi.

_miv_
Uživatel
_miv_

Dufam, ze sa to ani nepodari prelomit. Nevidim ani jeden prakticky vyznam custom rom. Podobne srandicky pre gykov su na susednej platforme (zelenej). Telefon mi ma sluzit a nie ja jemu, aby som sa v nom sprtal a kazdu tretiu noc donho ladoval novu „este lepsiu“ rom…

M.BoBo
Uživatel
M.BoBo

Odemknutí samozřejmně není povinné, stejně jako lazení Androidu. Ty a ostatní BFU samozřejmně můžete použvat stále stejný systém jako dosud.

Já toto naopak vítám, třeba za několik let se jim podaří upravit ROM tak, aby zde bylo více možností nastavení (bootovací obrazovkou to jen začíná) a ač říkáte, že je to jen úprava bootovací obrazovky, tak je to něco co WP jinak neumožňuje, další úpravy snad budou přibývat a třeba se dočkáme i File Manageru a možností instalace souborů z „neznámých zdrojů“.

_miv_
Uživatel
_miv_

drahy bobo,

este ze nie som vtahovacny, lebo za BFU – teda Bloody Fucking User, sa NEPOVAZUJEM a dokonca ani nim NIE SOM.

A ak si to myslel na mna osobne, tak si laskavo odpust tieto urazky na moju osobu.

;-)