Domů » Články » HTC 6. října v Londýně představí nové telefony s Androidem

HTC 6. října v Londýně představí nové telefony s Androidem

Spekuluje se o představení dvojice telefonů s Androidem. Výkonný Vigor nabídne 1,5GHz dual-core procesor a Explorer bude naopak cílit na méně náročné uživatele.

HTC Vigor bude po všech stranách výborně vybavený telefon, který se zřejmě nebude prodávat jen v Evropě, ale dočkáme se také verze pro americký trh; zatím nevíme, zda je Vigor prodejní název nebo kódové označení, ale to nehraje příliš velkou roli. Hnacím motorem se stane 1,5GHz dual-core procesor od Qualcommu (MSM8660, GPU Adreno 220). Čipová sada nabídne podporu nejen pro 3G a GSM sítě (HSDPA, HSUPA, HSPA+), ale díky čipu MDM9600 se dočkáme i technologie LTE (stejnou výbavu by měl mimochodem nabídnout i tento Samsung určený pro korejský trh). O zobrazování by se měl postarat kapacitní S-LCD displej s rozlišení 720 x 1280 pixelů. Operační systém Android 2.3.4 s novou verzí uživatelského prostředí HTC Sense bude mít k dispozici 1 GB operační paměti RAM, pro uživatelská data bude připraveno 16 GB vnitřní paměti + slot na microSD karty. HTC Vigor by měl být rovněž vybavený technologií Beats, takže by si na své měli přijít i milovníci kvalitního zvuku. Pro pořizování fotografií bude připraven 8Mpx fotoaparát doplněný dvojicí přisvětlovacích diod. S ním bude možné nahrávat full HD video (1080p) při 30 snímcích za vteřinu. Na kvalitu snímků a videa jsme u tohoto modelu hodně zvědaví, protože fotoaparát je u HTC zařízení jednou z největších slabin.

- - - 
Zadní kryt u HTC Vigor je podobný tomu u HTC Incredible S

Druhou novinkou by měl být HTC Explorer, dříve známý pod kódovým označením Pico. S ním chce tchajwanský výrobce cílit na nenáročné uživatele, kteří hledají telefon s vyváženými parametry za rozumnou cenu (odhadujeme, že by se mohla pohybovat v rozmezí 5 000 – 6 000 Kč). Specifikace jsou následující – Android 2.3.4, 600 MHz procesor od Qualcommu, HVGA displej s úhlopříčkou 3,2″, 5Mpx fotoaparát, 384 MB RAM a 512 MB ROM + slot na microSD karty. HTC Explorer zřejmě bude nástupcem oblíbeného modelu Wildfire S.

- - 
Takhle bude vypadat HTC Explorer

Mezi představenými telefony by se mohl objevit také model s označením HTC Ruby, který bude disponovat 1,5GHz dual-core procesorem a 4,3″ qHD displejem. Dále by měl nabídnout 8Mpx fotoaparát, 1 GB RAM a podporu technologie NFC. Je ale docela možné, že Ruby bude určený pouze pro americký trh; na tiskovce v Londýně se však mají představovat pouze novinky pro Evropu. Určitě tedy bude zajímavé sledovat, co si pro nás HTC na 6. října připraví.

- 
HTC Ruby na uniklém renderu

Zdroje: vlastní, PocketNow SlashGear

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Zatím žádná odpověď na Samsung Galaxy Note s displejem 5.3″. Čekám kdy HTC ukáže něco s 5″ (nebo více), čas zatím má :-)

  2. Já si myslím, že od HTC teď nic s 5+“ neuvidíme, maximálka pro jejich telefony je aktuálně 4,7″… a pak budou tablety.

  3. A co HTC Runnymede (Bass)? 4,7″ S-LCD dotykový kapacitní WVGA displej, jednojádrový 1,5 GHz procesor Qualcomm MSM8255 Snapdragon, grafiku Adreno 205, 768 MB RAM paměti. Vnitřní paměť telefonu má být dle verze 16 či 32 GB. Docela rad bych ho videl na ceskem trhu co nejdriv. Moc se mi libi, ale mohl by byt v tmave verzi a ne bílý. Doufejme ze si s nim HTC pohne :)

  4. To já se spíš divím, že si nechávají uject segmnet smartphonů s HW klávesnicí…vždy to byla špička, ať už HTC Kaiser,Touch Pro2, Desire Z nebo i poslední Pro 7

  5. To je pravda. HTC ma HW klavesnice na 1* , ale u všech telefonu maji pouze 3,6″ nebo 3,7″ displej. Chtělo by to neco vetsiho. Aspon 4″ nebo 4,3″.

  6. Kde jsou ty časy kdy byly modely HTC Rose nebo HTC Snap!!! Ach jo:( dnešní model Cha Cha to je děs a hrůza. Proč tehdá pohřbili model HTC 7 Trophy s qwerty (z) klávesnicí pod displejem.
    Smůla, takto jedině stále vítězí Nokia e72 (e6 nic moc), BB také nic (internet, navigace,..).
    Budu muset stále čekat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).