Domů » Bleskovky » HTC 10 dostává podporu nového systému LineageOS. Zatím v nočním sestavení

HTC 10 dostává podporu nového systému LineageOS. Zatím v nočním sestavení

CyanogenMod končí a jeho nástupce LineageOS se v těchto dnech dostává na první várku zařízení. Jedním z těchto zařízení je i HTC 10. Ten se v nedávné době dočkal prvních nightly buildů.

HTC 10

Nightly verze nejsou ještě zcela odladěny a mohou tak obsahovat určité softwarové bugy. S tím je potřeba při jejich využívání počítat. Tyto verze pak bývají následovány Release Candidate sestaveními, které jsou pro běžné používání dostatečně odladěné. Finálním stádiem je pak Stable verze, která by měla být zbavena veškerých hlavních problémů.

Aktuální verze zatím obsahuje několik chyb, mezi které patří zejména vypínání fotoaparátu při využití HDR módu, nemožnost nastavení LED diodky a jiné. Pokud vás dané problémy od testování neodradí, můžete směle zkoušet. Návod pro flashování najdete na fóru XDA Developers.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

7 komentářů

 1. Takže oni akože zrušili CM a začali robiť nový OS ale v konečnom dôsledku to bude to isté len sa v podstate zmenil názov z CM na LineageOS ? Tak to má teda hlboký význam toto….

  • Neco si o tom nastuduj. Placas nesmysly. Duvody pro zmenu nazvu jsou jine, nez, ze si to kluci jen tak smysleli. Proc se tady k tematu vyjadruji naproste nuly, ktere ani netusi, o cem je rec?

  • Nechápu proč na něj hned vyjíždíš. Celý svůj komentář formuloval jako otázku, tak se trochu uklidni

 2. Pan detailista

  To je zase článek.. Stable verze by neměla mít ani ty nejmenší problémy.. Hlavní problémy mizí ve verzi snapshot, kde jediné co ještě většinou zbývá opravit je kernel a náhodné restarty! A btw. ve větě „veškerých hlavním probémů“ máte pravděpodobně chybu.

  • Lukáš Čambala

   Děkuji za upozornění, pravopisnou chybku jsem opravil… :) Jinak opravdu neplatí, že Stable verze je bez chyb. S flashováním mám už mnohaleté zkušenosti a prošel jsem mnoho ROM. I když jsou ve fázi Stable, tak se bugy vždy najdou, proto jsou záplaty… :)

  • No ještě by se dala opravit ta LED dioda, kde to D znamená… no už jsme si vcelku zvykli:)

  • Petr (neregistrovaný)

   Uni, nechovej se jako de*bil alespon na Silvestra

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).