Hráči všech platforem, spojte se. FIFA 22 brzy obdrží testovací verzi funkce cross-play

kylian mbappe fifa

Aktuální ročník fotbalové hry FIFA se v blízké budoucnosti dočká testovací verze stále oblíbenější funkce cross-play, díky níž se spolu hráči mohou utkat bez ohledu na to, jaké herní zařízení vlastní. V případě FIFA 22 si společně zahrají hráči z PlayStationu 5, Xboxu Series S/X a streamovací služby Stadia.

Čutání napříč platformami

Tvůrci v rámci testování očekávanou funkci zpřístupní pouze ve dvou herních režimech, a to v přátelských zápasech a sezónách. Tvůrci to zdůvodňují snahou o minimalizaci potenciálních technických problémů. Cross-play můžete zapnout (případně vypnout) ve speciální nabídce, která se nově nachází v pravém horním rohu hlavního menu hry.world of warcraft classicNepřehlédněte

Datadisk Dragonflight pro World of Warcraft vrátí do hry populární draky

Pakliže se propojíte s oponentem z jiné platformy, hra vás o tom informuje speciálním indikátorem. Na hratelnost jako takovou však tato skutečnost nebude mít žádný vliv.

Cross-play bude pokračovat

Početnější hráčskou základnu bezpochyby ocení fanoušci na všech podporovaných zařízeních, zejména však na uvadající streamovací službě Stadia, kterou používá velmi nízký počet hráčů a zpřístupnění cross-playe jim výrazně zvýší šance na nalezení online soupeřů. V Electronic Arts s funkcí počítají i do budoucna, nabídne ji totiž i nadcházející FIFA 23.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku