Domů » Bleskovky » Hráči, těšte se. Technologie ray tracing a Nvidia DLSS míří na čipsety ARM

Hráči, těšte se. Technologie ray tracing a Nvidia DLSS míří na čipsety ARM

Společnost Nvidia platí za průkopníka v technologických novinkách týkajících se počítačové grafiky. Na vývojářské konferenci Game Developers Conference (GDC) představila společnost Nvidia dvě nové technologické ukázky. Obě se týkají prezentace technologií pro GeForce RTX na zařízení využívajícím architekturu ARM zastoupenou procesorem MediaTek.

NVIDIA Studio July Driver
Nvidia představila technologie ray tracing a Nvidia DLSS pro čipsety ARM

První demoverze představila hru Wolfenstein: Youngblood s ray tracovanými odrazy v reálném čase a s funkcí DLSS, jež využívá umělou inteligenci pro navýšení výkonu při zachování ostrého obrazu. Nvidia také ukázala demo The Bistro pro ARM běžící s ray tracingem v reálném čase, zapnutým RTX Direct Illumination (RTXDI) a Nvidia Optix AI-Acceleration Denoiser (NRD).  Vše běželo na platformě MediaTek Kompanio 1200 ve spojení s GPU GeForce RTX 3060.

Arm is RTX ON! NVIDIA GDC 2021 Demos

„Wolfenstein: Youngblood je první RTX PC hrou, která byla předvedena na systému založeném na architektuře ARM. Jde o důkaz flexibility, výkonu i možnosti snadné optimalizace enginu iD Tech,“ řekl Jim Kjellin, technologický ředitel společnosti MachineGames. „Hra na enginu iD Tech běžící na procesoru ARM se zapnutým ray tracingem je významným krokem na cestě k novým platformám otevřeným všem herním vývojářům,“ dodal.

SDK RTXDI, NRD a RTXMU pro ARM a operační systémy Linux a Chromium jsou již k dispozici. RTXGI a DLSS je budou brzy následovat.

WoflensteinYB ARMisRTXon
Praktická ukázka proběhla ve hře Wolfenstein: Young Blood

„RTX je nejprůlomovější technologií, která se v posledních dvou desetiletích objevila v počítačových hrách,“ uvedl PC Tseng, generální ředitel divize inteligentních multimédií společnosti MediaTek. „Společnosti MediaTek a NVIDIA pokládají základy nové kategorie vysoce výkonných počítačů založených na platformě Arm,“ doplnil Tseng.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).