Domů » Bleskovky » HP Pro x2: další (povedený) klon Surface Pro se zvýšenou odolností

HP Pro x2: další (povedený) klon Surface Pro se zvýšenou odolností

Společnost Hewlett-Packard loni na veletrhu MWC překvapila nabušeným smartphonem HP Elite x3 s operačním systémem Windows 10 Mobile, letos jsme se od ní žádného telefonu nedočkali. Za to jsme se dočkali nové generace výkonného tabletu Pro x2, který lze po připojení klávesnice proměnit na notebook.

pro-x2-612-3

Tělo HP Pro x2 je vyrobeno z kovu, jeho čelní stranu z velké části vyplňuje 12″ Full HD displej chráněný sklem Gorilla Glass 4. Nad displejem se nachází 5Mpx kamerka pro videohovory, fotoaprát na zadní straně disponuje rozlišením 8 MPx a přisvětlovací LED. Ze zad lze také vyklopit stojánek, a to až do úhlu 165°. Tablet se nenechá zahanbit ani portovou výbavou, na jeho těle najdeme USB-C (3.1), USB-A (3.0), slot na microSD kartu, slot na SIM kartu a 3,5mm jack na sluchátka. Zamrzí absence HDMI, externí monitor připojíte pouze bezdrátově nebo přes USB-C.

pro-x2-612-4

HP Pro x2 bude nabízen v mnoha konfiguracích, procesorem může být nejslabší Intel Penitum 4410Y, či naopak nejsilnější Intel Core i7-7Y75. Ve všech případech je procesoru k ruce 8 GB RAM, uživatelská paměť (vyjímatelná) má kapacitu 256 nebo 512 GB. Tablet disponuje dvoukanálovou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 a volitelně i podporou LTE. Akumulátor má kapacitu 41WHr a podporuje funkci rychlého nabíjení HP Fast Charge. Tablet se pyšní odolností splňující vojenskou normu MIL-STD 810G, pro větší ochranu je navíc možné přikoupit gumový bumper. S tabletem bude dodávána přídavná klávesnice, a aktivní stylus.

pro-x2-612-1

I když HP Pro x2 cílí spíše na podniky, bude jej možné zakoupit na webu HP, cena startuje na 979 dolarech (asi 25 tisíc korun) za nejnižší konfiguraci.xiaomi-beryko-mwc

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Oproti Surface Pro 4 vidím na HP dvě výhody. Možnost použít SIM, v případě připojení někde mimo wifi se nemusím připojovat přes mobil a cucat baterku. Měl jsem to tak u Sony Vaio DUO 13 a bylo to velmi užitečné (v tomto případě ale nebyla podpora LTE). A další výhodou je použití USB C místo mDP.
    Co se mi na všech těch klonech nelíbí jsou ohyzdné výklopné stojánky nebo ty hrůzy co předvádí Samsung. Tohle má Surface zmáklé geniálně.
    Skoro to také vypadá, že to HP s Windows myslí vážně a pro své produkty má docela dost příslušenství.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).