Domů » Bleskovky » HP Spectre 15 x360 je první notebook s 15″ AMOLED displejem

HP Spectre 15 x360 je první notebook s 15″ AMOLED displejem

AMOLED displeje si pomalu hledají cestu i do notebooků. První pokusy se zatím odehrály na menších úhlopříčkách, první „patnáctku“ s AMOLED panelem nyní na veletrhu CES představila společnost Hewlett Packard. Její počítač se jmenuje HP Spectre 15 x360.

Kvalitní obraz s podporou HDR

Novinka od HP je notebook s překlápěcí konstrukcí, kdy obtočením displeje kolem klávesnicové základny získáte velký a těžký tablet. Pochopitelně ale existují i další mezirežimy, kupříkladu stan. Hlavní hvězdou HP Spectre 15 x360 je již zmíněný displej, který tvoří 15″ AMOLED panel pokrývající prostor DCI-P3. Panel disponuje kontrastem 100 000 : 1 a poradí si i s HDR obsahem. Displej obklopený tenkými rámečky je dotykový, nad ním se nachází webkamera, kterou si mohou paranoidní uživatelé přepínačem deaktivovat.

HP Spectre 15 x360 pohání procesor Intel Core i7 osmé generace, na výběr bude buď s grafickou kartou od AMD nebo od NVidie. V maximální konfiguraci může mít počítač 16 GB RAM a 512GB SSD, potěšit má excelentní výdrž na jedno nabití čítající 17,5 hodiny.

Cena bude zřejmě vysoká

Bohužel více detailů HP ke svému počítači neprozradilo, neznáme tak ani přesnou úhlopříčku displeje, ani jeho rozlišení. Stejně tak ještě nevíme cenu, která bude kvůli AMOLED panelu zřejmě vysoká. Bližší detaily se snad dozvíme v březnu, kdy má jít Spectre 15 x360 do prodeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Spectre x360 patria už tradične k tomu najlepšiemu, čo sa dá kúpiť.

  2. Ten design hruza, proc to vypada jako nejaky sileny herni laptop??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).