TOPlist

HP se zlobí na Microsoft: smrt Windows 10 Mobile zničila naše plány s Elite x3

Nejvybavenějším smartphonem se systémem Windows 10 Mobile je HP Elite x3 z loňského roku. Telefon nabízí vysoký výkon, odolné tělo, čtečku otisků prstů i duhovky a v neposlední řadě firemní řešení HP Workspace umožňující spouštět na telefonu desktopové aplikace.

HP mělo s tímto telefonem velké plány, o čemž svědčí i množství příslušenství (dok, notebooková schránka, kryty, apod.), avšak tyto plány berou s aktuální strategií Microsoftu se stávajícími mobilními Windows za své. HP donedávna za svým vlajkovým smartphonem pevně stálo a slibovalo mu podporu a prodej a rozšiřování příslušenství až do roku 2019, avšak nyní dochází k obratu.

Prezident společnosti HP v EMEA Nick Lazaridis prozradil, že kvůli změně strategie Microsoftu dojde ke zkrácení všech plánů s tímto modelem, neboť bez podpory Microsoftu a rozvoje jeho ekosystému nemá jeho další vývoj smysl. Naštěstí HP nemá žádné velké skladové zásoby Elite x3 a jeho prodej bude limitován pouze pro zákazníky s velkými nabídkami a příležitostmi.Nepřehlédněte

HP Elite X3 zřejmě dostane nástupce, avšak bez mobilních Windows

HP tímto prohlášením de facto potvrdilo, že chystaná univerzální verze Windows 10, fungující i na procesorech ARM, nebude podporována čipsetem Qualcomm Snapdragon 820, který HP Elite x3 pohání.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku