Domů » Bleskovky » HP Elite X3 zřejmě dostane nástupce, avšak bez mobilních Windows

HP Elite X3 zřejmě dostane nástupce, avšak bez mobilních Windows

Nejvýkonnějším a nejvybavenějším smartphonem s operačním systémem Windows 10 Mobile je model HP Elite X3, a tak to zřejmě i zůstane. Společnost HP podle posledních zpráv připravuje nástupce, avšak ten dá zřejmě mobilním Windows sbohem.

HP chce údajně zůstat věrné formátu zařízení 3 v 1, tedy smartphonu, ze kterého lze vytvořit stolní počítač či notebook. I když firma nadále pracuje s Windows Mobile, společně velmi intenzivně experimentuje s Androidem. Nutno podotknout, že HP Elite X3 je specializovaný nástroj pro firmy, u něhož hlavní kouzlo netkví v softwaru nahraném přímo v zařízení, ale v možnosti vzdáleně spouštět klasické programy pro počítače.

Počítačové prostředí v mobilním systému neumí pouze Microsoft s režimem Continuum, ale i ostatní výrobci smartphonů ve svých nadstavbách pro Android. Jak Microsoft, tak Google navíc pracují na univerzálních systémech, které budou určené pro různé druhy zařízení a budou tak vhodné pro jejich všemožné transformace. HP by tak mohlo mít pro své budoucí mobilní zařízení na výběr ze dvou silných systémů, otázkou je; jaké možnosti bude mít v době, na kterou pokračovatele smartphonu Elite X3 plánuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments