HP pracuje na chytrém telefonu se systémem Android

O plánech společnosti HP na představení nového smartphonu jsme vás již před pár dny informovali. Nyní se však objevily konkrétnější informace o možné výbavě. Dříve se spekulovalo, že HP vsadí na operační systém Windows Phone 8, nicméně po výsledcích z GLBenchmarku je zřejmé, že se u nadcházející novinky s kódovým označením „Bender“ dočkáme Androidu ve verzi 4.0.4. Hnacím motorem celého zařízení se stane dvoujádrová varianta procesoru Snapdragon S4 (MSM 8960) od Qualcommu s taktovací frekvencí 1,5 GHz.

     

Poměrně překvapujícím údajem je rozlišení displeje, který se bude moci pyšnit hodnotou 720 x 1366 pixelů. To nás vede k domněnce, že by se též mohlo jednat o tablet, nebo o přímou konkurenci pro nedávno představený Samsung Galaxy Note II. Dle mého názoru je pravděpodobnější spíše druhá varianta. HP totiž jistě cítí příležitost v řídce obsazeném segmentu „tabletofonů“, kterému v současné době dominuje pouze jihokorejský Samsung.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku