Domů » Bleskovky » HP Falcon v benchmarku: Snapdragon 820, Quad HD displej a Windows 10 Mobile

HP Falcon v benchmarku: Snapdragon 820, Quad HD displej a Windows 10 Mobile

Smartphonů s Windows je jako šafránu, a těch špičkově vybavených ještě méně. Prvními vlaštovkami jsou před nedávnem představené Lumie 950 (recenze) a 950 XL, a také model Acer Primo. Ostatní výrobci se ale do produkce smartphonů s Windows příliš nehrnou a raději vsázejí na „jistotu“ v podobě systému Android. Možná se ale s příchodem Windows 10 dočkáme nečekaných překvapení.

  

Prvním by mohl být telefon HP Falcon, který byl zachycen v databází benchmarku GFXBench. Tabletofon s 5,8″ Quad HD displejem má pohánět nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 820 opřený minimálně o 2 GB operační paměti. Další výbava má zahrnovat dvojici fotoaparátů o rozlišení 20 a 12 megapixelů, vnitřní úložiště má nabídnout nadstandardní 64GB prostor. Zda se jedná o reálně chystané zařízení, prototyp nebo nějakou hříčku v databázi, je však prozatím těžké odhadovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments