Domů » Bleskovky » HP Elite x3 se blíží: Zabiják Lumií se představuje v rukách šéfů HP, Qualcommu a Microsoftu

HP Elite x3 se blíží: Zabiják Lumií se představuje v rukách šéfů HP, Qualcommu a Microsoftu

Společnost Hewlett-Packard představila na únorovém veletrhu MWC sen téměř každého fanouška mobilních Windows 10, smartphone Elite x3 (více informací). Toto zařízení s šestipalcovým displejem nabízí fantastický hardware, zvýšenou odolnost, stereoreproduktory Bang & Olufsen, čtečku duhovky i otisků prstů, bezdrátové nabíjení, USB-C konektor… zkrátka vše, co by člověk od dnešní vlajkové lodě očekával.

HP Elite x3: První dojmy z MWC 2016

Podívejte se na náš první videopohled na HP Elite x3 z MWC

Dostupnost telefonu byla v únoru stanovena na letošní léto, které se mílovými kroky blíží. Očekáváme, že oficiální start prodeje bude zahájen krátce po vypuštění letní výroční aktualizace Windows 10, neboť Elite x3 disponuje čtečkou otisků prstů, jejíž podpora přijde právě až s chystaným updatem. Na MWC byl sice prototyp telefonu demonstrován bez ní, na posledních snímcích z veletrhu Computex se ale už tento prvek na zadní straně zařízení objevuje.

HP-Elite-X3-Hands-On-1464870385-0-0-1024x683-800x553

HP Elite x3 má být telefon se zaměřením na firemní klientelu, o čemž svědčí i nová videa, kde telefon postupně představují vysocí představitelé firem, které se na jeho výrobě podílí.

Terry Myerson: Viceprezident Microsoftu a šéf divize Windows a zařízení

Dion Weisler: Prezident a ředitel společnosti HP

Michael Park: Viceprezident HP a šéf divize Commercial Mobility & Software

Steve Mollenkopf: Ředitel společnosti Qualcomm

Jejích propagace Elite x3 stojí na funkci Continuum, která umožní smartphone používat částečně jako počítač, přičemž HP tuto schopnost povýšilo díky vzdálenému přístupu k virtualizovaným aplikacím pro plochu Windows.

HP elite x3

Zaměření na firemní klientelu je očividné, avšak telefon by se mohl dostat i do rukou běžných spotřebitelů. Podle únorových informací se má prodávat na webových obchodech HP a Microsoftu a možná i u některých mobilních operátorů. Cena je však zatím neznámá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
101 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments