Domů » Bleskovky » HP 11 je tablet s unikátní webkamerou a Windows 11

HP 11 je tablet s unikátní webkamerou a Windows 11

Označení tohoto modelu už nemohlo být jednodušší: HP 11. Nová konkurence pro Surface Go se chlubí několika zajímavostmi. Jednou z nich je otočná webkamera s rozlišením 13 MPx. Tu lze použít jak pro focení, tak pro videohovory, u kterých můžeme očekávat nadprůměrnou obrazovou kvalitu.

HP 11 00
HP 11

Ačkoliv je webkamera umístěna na kratší straně tabletu, umí pracovat i v tzv. „landscape“ módu, tedy naležato. To se bude hodit především při připojení ke klávesnici, se kterou nový tablet spolupracuje. Poradí si ale i s HP Tilt Pen nebo dalším příslušenstvím, které lze připojit pomocí USB-C konektoru. Příjemným překvapením je pak přítomnost čtečky microSD karet nebo čtečky otisků prstů v tlačítku pro zapnutí.

HP11 1
Kamera je otočná o 235 stupňů

Již zmíněný 11″ displej pracuje s rozlišením 2160 x 1440 pixelů a technologií IPS. Pohon má na starost procesor Intel Pentium Silver N6000 spolu s 4 GB RAM a 128 GB NVMe paměti. Vzhledem ke slabším specifikacím by měl tablet pracovat s Windows 11 v méně náročné verzi S mode.

V prodeji bude varianta s klávesnicí i bez klávesnice. Ceny jsou nastaveny na 499 USD a 599 USD (asi 11 000 Kč a 13 000 Kč bez DPH) a na pultech obchodů bychom HP 11 mohli najít ještě letos v prosinci.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

6 komentářů

  1. Intel pentium silver N6000 :D

    • Je neskutocne, ako sa vyrobcovia mobilov predhanaju, aby dali co najrychlejsi chip do strednej triedy, ale vyrobcovia notebookov co najpomalsi aj do vyssej triedy 😦

  2. 13k? Já si koupil BMAX Y11 za cca 7K – 8GB RAM, 256GB SSD, Intel N4120, Windows 10, 11″ dotykový displej, čtečka karet. Jakože nic jsem od toho neočekával, ale ten notes mě nakonec fakt mile překvapil, jelikož se na něm dá i provozovat Photoshop. Navíc je to celokov a běží opravdu svižně.

    • A co je nám po tom, co sis koupil za šunku? Tohle je HP (sice podprůměrný) ale kvalita bude úplně někde jinde, než u nějaké čínské šunky z banggoodu

    • Kvalita jinde? No nevím, nevím. Řekl bych, že bude minimálně stejná a pravděpodobně je i svižnější z důvodu větší RAM. 4GB bylo málo už pro Windows XP…. 4GB RAM mají lowend telefony.

    • _qam_ inteligentní koment typu „co je nám po tom“ ukazuje, jaká jseš nabubřelá nula. A když už, mluv příšte v jednotném čísle.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).