HP 11 je tablet s unikátní webkamerou a Windows 11

HP 11 00

Označení tohoto modelu už nemohlo být jednodušší: HP 11. Nová konkurence pro Surface Go se chlubí několika zajímavostmi. Jednou z nich je otočná webkamera s rozlišením 13 MPx. Tu lze použít jak pro focení, tak pro videohovory, u kterých můžeme očekávat nadprůměrnou obrazovou kvalitu.

Ačkoliv je webkamera umístěna na kratší straně tabletu, umí pracovat i v tzv. „landscape“ módu, tedy naležato. To se bude hodit především při připojení ke klávesnici, se kterou nový tablet spolupracuje. Poradí si ale i s HP Tilt Pen nebo dalším příslušenstvím, které lze připojit pomocí USB-C konektoru. Příjemným překvapením je pak přítomnost čtečky microSD karet nebo čtečky otisků prstů v tlačítku pro zapnutí.

HP11 1
Kamera je otočná o 235 stupňů

Již zmíněný 11″ displej pracuje s rozlišením 2160 x 1440 pixelů a technologií IPS. Pohon má na starost procesor Intel Pentium Silver N6000 spolu s 4 GB RAM a 128 GB NVMe paměti. Vzhledem ke slabším specifikacím by měl tablet pracovat s Windows 11 v méně náročné verzi S mode.

V prodeji bude varianta s klávesnicí i bez klávesnice. Ceny jsou nastaveny na 499 USD a 599 USD (asi 11 000 Kč a 13 000 Kč bez DPH) a na pultech obchodů bychom HP 11 mohli najít ještě letos v prosinci.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku