Domů » Bleskovky » Honor View 20 dostane 48Mpx fotoaparát, čipset Kirin 980 a díru do displeje

Honor View 20 dostane 48Mpx fotoaparát, čipset Kirin 980 a díru do displeje

Značka Honor se zřejmě nemůže dočkat, až světu představí vlajkový smartphone nazvaný View 20. Čínská premiéra se odehraje 26. prosince (telefon se bude v Číně jmenovat Honor V20), globální premiéra se pak odehraje 22. ledna v Paříži, kde nebude chybět ani naše redakce.

Honor View 20 bude mít pouze dva fotoaparáty

Honor nicméně chystanou novinku významně poodhalil na události v Hong Kongu, přičemž se zaměřil zejména na veškerá „nej“.

Honor View 20 bude například prvním telefonem značky, který bude disponovat novým Full-View displejem verze 3.0 s otvorem pro selfie kamerku (zřejmě s rozlišneím 25 Mpx) v levém horním rohu; tento otvor má mít průměr 4,5 mm. Design telefonu nebyl zcela odhalen, účastníkům akce byl telefon předložen v neoficiálním krytu.

Hlavní fotoaparát na zádech bude postaven na novém 48Mpx fotočipu Sony IMX586 s velikostí 0,5 palce. Díky technologii spojování obrazových informací ze čtyř sousedních pixelů má telefon excelovat v pořizování snímků za nízkého osvětlení. Fotoaparát bude pouze jednočočkový, to mu však nemá bránit v tvorbě kvalitních fotografií, Honor se o pár povedených snímků podělil.

Výkonu na rozdávání

Honor View 20 poběží pod taktovkou čipsetu Kirin 980, takže se můžeme těšit na obdobně vysoký výkon, jakým se pyšní modelová řada Huawei Mate 20. Telefon také bude disponovat funkcí Link Turbo, která dokáže s pomocí umělé inteligence zařídit simultánní stahování skrze Wi-Fi a 4G, popř. přepínat z Wi-Fi na 4G, pokud má zrovna Wi-Fi slabý signál.

Na telefonu bude běžet nejnovější Android 9.0 Pie s nastavbou MIUI 9.0.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. kropovez (neregistrovaný)

    Prosím, ať nemá víc, než 145mm.. :(

  2. David S. (neregistrovaný)

    Zase hnusná brada. No nic, čekáme dál.

  3. Miki (neregistrovaný)

    Na telefonu bude běžet nejnovější Android 9.0 Pie s nastavbou MIUI 9.0 ? Skutečně? MIUI je přece od XIAOMI, Honor mají přece nastavbu EMUI.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *