Honor View 10 oficiálně: to nejlepší od Honoru pro globální trh

Společnost Huawei dnes v Londýně znovu představila svůj smartphone Honor V10, který si odbyl premiéru minulý týden v Číně (více informací). Globální verze telefonu se jmenuje Honor View 10 a oproti svému čínskému protějšku přináší podporu všech u nás používaných frekvencí LTE.

Jinak se jedná o ten stejný telefon s kovovým tělem, širokoúhlým 6″ Full HD displejem a výkonným čipsetem Kirin 970. V telefonu dále najdeme paměti s kapacitou 6 / 128 GB, duální fotoaparát v konfiguraci 16 + 20 Mpx (světelnost f/1.8) a 13Mpx selfie kamerku. Příznivce klasiky pak potěší čtečka otisků prstů umístěná pod displejem a přítomnost 3,5mm jacku na sluchátka, který doprovází USB-C pro dobíjení 3 750mAh akumulátoru.

Honor View 10 je tak jakousi kombinací Huawei Mate 10 a 10 Pro, oproti nim však dostává výrazně lepší cenu 499 EUR (asi 12 900 korun). Za tuto cenu může zdatně konkurovat i OnePlus 5T. Telefon do Evropy zamíří 8. ledna příštího roku, dostupnost je zatím potvrzena pro Velkou Británii, Francii, Německo, Itálii a Španělsko. Doufáme, že se dočkáme i na našem trhu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku