Domů » Bleskovky » Honor se nadechuje k druhému životu. Chystá novou řadu telefonů s Google službami

Honor se nadechuje k druhému životu. Chystá novou řadu telefonů s Google službami

Na konci loňského roku došlo k nečekané události. Společnost Huawei odprodala svoji značku Honor konsorciu čínských firem, aby jí zbavila břemena sankcí amerického ministerstva obchodu. Honor by tak již neměl mít s dříve mateřskou firmou nic společného, a proto se nadechuje k druhému životu, ve kterém nebudou chybět procesory od Qualcommu, služby od Google a spousta dalších amerických komponent, softwaru a technologií.

Honor chystá nové smartphony se službami Google

Podle dvou nezávislých zdrojů ruského webu Kommersant připravuje Honor na jaro novou řadu smartphonů, u kterých nebude chybět podpora služeb Google. V těchto nových telefonech naopak nenajdeme služby Huawei Mobile Services, ty budou dostupné pouze na dříve vydaných zařízeních. Zatím není jasné, zda u některých modelů Honor dodá podporu Google služeb zpětně formou aktualizace.

honor

Značka Honor byla před americkým banem v Rusku velmi populární a patřila jí téměř čtvrtina trhu, s chybějícím službami Google ale prodeje velmi rychle klesaly. Honor donedávna v Rusku prodával své smartphony skrze internetové stránky Huawei, mezi 13. a 14. lednem však telefony Honor ze stránek zmizely a jsou nově prezentovány na samostatném webu.

Vlajkový Honor V40 jako první vlaštovka?

Z ruských serverů také přichází zajímavá správa o připravovaném vlajkovém smartphonu Honor V40. Jeho premiéra byla původně ohlášena na 18. ledna, poté však byla posunuta na 22. ledna, údajně kvůli problémům s místem konání. Některé zdroje však spekulují, zda k posunu nedošlo právě kvůli dodatečnému vybavení Honoru V40 službami a aplikacemi Google.

honor v40

Honor V40 bude nejprve odhalen v Číně, dostupnost na západních trzích bude oznámena později. Od smartphonu se očekává, že bude mít 6,72“ OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, čipset MediaTek Dimensity 1000+ a čtyři fotoaparáty v čele s hlavní 50Mpx kamerou. Selfie kamera má mít rozlišení 16 megapixelů, a má ji doprovázet ToF senzor, což by mohlo znamenat pokročilé 3D skenování obličeje. Chybět nemá ani rychlé nabíjení – 66 W kabelem, 55 W bezdrátově, akumulátor má mít kapacitu 4 000 mAh. Spekuluje se i o steroreproduktorech a dvou lineárních vibračních motorcích.

Jak to bude u tohoto telefonu s operačním systémem, se dozvíme už tento pátek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Osobně nevím jestli to byl moudrý krok. Od Vánoc mi na můj honor chodí aktualizace a stále něco nejede tak jak by mělo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).