Domů » Bleskovky » Honor se nadechuje k novému životu. Chystá smartphony s čipsety od Qualcommu

Honor se nadechuje k novému životu. Chystá smartphony s čipsety od Qualcommu

Společnost Huawei na konci loňského roku prodala svoji dceřinou firmu Honor, díky čemuž by ji měla vymanit z amerických zákazů. Nové vedení Honoru okamžitě začalo vyjednávat s všemožnými dodavateli komponent, ke kterým má Huawei přístup zapovězen. Zdá se, že tato vyjednávání přinášejí první ovoce.

Honor vyvíjí s Qualcommem nový 5G telefon

Podle nejnovějších zpráv z Číny navázal Honor spolupráci se společností Qualcomm, se kterou připravuje minimálně jeden nový smartphone. Do jaké cenové kategorie má spadat, prozatím nevíme, víme však, že má obsahovat 5G konektivitu.

honor

Patrně se nebude jednat o připravovaný model Honor V40, který je již prakticky hotový a k jeho uvedení by mělo dojít ještě v tomto měsíci. Očekává se, že v jeho případě bude pohonnou jednotkou čipset MediaTek Dimensity 1000+. Jsme zvědaví, jaký na tomto telefonu najdeme operační systém. Jelikož Honor kompletně zpřetrhal vazby s Huawei, patrně na Honoru V40 neuvidíme prostředí EMUI. Dostanou telefony Honor vlastní nadstavbu nebo se svěří do rukou čistého Androidu?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ale, ale… Huawei skončil s Harmony a presedlal na MIUI???? A čo na to Xiaomi???

    • Jakub Karásek

      Samozřejmě bylo myšleno EMUI, děkuji za upozornění, opraveno

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).