Honda Case N: Takhle vypadá airbag pro smartphony

Japonský automobilový výrobce Honda, který ve svých továrnách produkuje hlavně automobily, motocykly a dokonce i zemědělskou techniku, se poměrně nedávno vrhl také na produkci chytrých zařízení. Dnes jsme se například dočkali představení technologické novinky, díky které byste svůj chytrý telefon mohli ochránit takřka před jakýmkoliv pádem. A je vcelku logické, že Honda čerpala inspiraci právě u automobilů.

Určitě jste se někdy dostali do situace, kdy vám smartphone jednoduše vyklouzl z ruky nebo pouzdra, a většinou z toho nevyšel pouze s jedním rýpancem. Proto Honda představila velký kryt, který funguje na stejném principu jako automobilové airbagy. V pouzdru Honda Case N, který na první pohled připomíná nevzhlednou krabici, naleznete různé senzory a snímače, které zjišťují, zda telefon padá. Během pádu se okamžitě aktivuje vzduchový vak, který je vyroben ze stejných materiálů jako automobilové airbagy, a tím vám zaručí, že váš smartphone přistane jako do peřinky.

Asi vám všem už došlo, že tohle video má primárně propagovat právě automobilku Honda, nicméně výrobce zvolil poměrně vtipné a elegantní řešení, za což mu dáváme jasný palec nahoru :-). A kdo ví, třeba se v budoucnu opravdu setkáme se zabudovanými „airbagy“ přímo v těle běžných smartphonů, které telefon dokážou ochránit při nechtěném pádu.

Autor článku
Michael Krahulec

Kapitoly článku