Domů » Bleskovky » Homtom HT26: levný smartphone s Androidem 7.0 a cenou 58 dolarů

Homtom HT26: levný smartphone s Androidem 7.0 a cenou 58 dolarů

Značka Homtom představila extrémně levný smartphone pro nenáročné uživatele. Výbavou rozhodně neoslní, ale překvapívá je u něj přítomnost systému Android 7.0 Nougat či podpora všech u nás používaných LTE pásem.

Ve výbavě dále najdeme 1 GB operační paměti RAM, 8GB interní úložiště a slot na microSD kartu o maximální kapacitě 64 GB. O zobrazování se stará 4,5″ displej s lehce archaickým rozlišením 480 x 854 px, nicméně vzhledem k ceně je to akceptovatelné.

Hnacím motorem se stal čtyřjádrový čip MediaTek MT6737. Kapacita vyměnitelného akumulátoru je 2300 mAh, což by vzhledem k nenáročnému hardwaru mohlo stačit i na dva dny provozu. Rozlišení hlavního fotoaparátu je osm megapixelů, přední selfie kamerka má 5 Mpx. Výbavu uzavírá GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a FM rádio.

Pokud vám tento levný smartphone padl do noty, můžete si jej objednat například na Aliexpress.com za necelých 58 dolarů, což je v přepočtu zhruba 1 300 Kč. K této ceně je ještě nutné dopočítat 21% DPH na vstupu; finální cena by se tak měla pohybovat okolo 1 530 Kč. K dispozici je černá a světle modrá varianta.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).