Domů » Bleskovky » HomePod se s příchodem iOS 12 konečně naučí telefonovat

HomePod se s příchodem iOS 12 konečně naučí telefonovat

Apple v oblasti chytrých reproduktorů ztrácí, neboť jeho HomePod neumí obsloužit tolik funkcí jako konkurence, a navíc je svázán pouze s domovskou platformou. Dokonce mu chybí i poměrně základní funkce, jako obsloužit hovor zprostředkovaný spárovaným iPhonem. Naštěstí se alespoň v této oblasti se dočkáme zlepšení.

Nová soukromá verze systému iOS 12 odhaluje, že se HomePod naučí uskutečňovat a přijímat hovory, podobně jako iPad nebo Mac skrze funkci Contiunity. V tomto případě však má hlasové příkazy zpracovávat přímo HomePod, a nikoliv mikrofon telefonu.

HomePod také s příchodem nového softwaru dostane podporu funkce Find Mi iPhone, nebo bude schopný nastavit více současně běžících odpočtů. V doprovodné aplikaci k HomePodu také přibyde tlačítko fix Wi-Fi, které reproduktor připojí ke stejné síti jako spárovaný iPhone (pokud není).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).