Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Homebrew: Neoficiální Marketplace pro všechny WP custom ROM

Homebrew: Neoficiální Marketplace pro všechny WP custom ROM

Známý uživatel a programátor serveru Xda-Developers, dotcmpt, před nedávnem zpřístupnil svůj „the Deepshining Marketplace“ pro majitele všech originálních ROM, tedy nejen své customizované „the Deepshining“ (dále jen DS). Shrňme předchozí události: DS je původně ROM určená pro všechny uživatele první generace HTC Windows Phone zařízení. Vychází z verze systému 7.5 Mango. Oproti standardní verzi navíc přináší 9 originálních systémových témat (včetně pozadí pro lockscreen), plné odemčení (interop) a celou řadu drobnějších úprav systémů. The DS Marketplace potom byla možnost, jak do této custom ROM dopravit XAP soubory (tedy instalátory). 

Nyní však dotcmpt nabízí také uživatelům bez custom ROM, aby vyzkoušeli tuto Windows Phone „variaci“ na Cydii. To znamená, že pro instalaci stačí pouze klasické vývojářské odemčení přístroje (Chevron). Ovšem není všechno zlato, co se třpytí a zde přichází jedna obrovská nevýhoda pro majitele originálních ROMek. Z důvodů technických omezení je v DS Marketplace stahování aplikací řešeno přes nativní Internet Explorer, s čímž se originální ROM nedovede vypořádat (stažení jednoduše nefunguje), a tak je tento Marketplace redukován pouze na prohlížení aplikací. I tak se dá ale použít jako centrum informací o nově vydaných homebrew aplikacích. Příjemným bonusem je potom výběr z mnoha tapet na uzamčenou obrazovku přímo v aplikaci. 

Supertool

Podružně vydanou aplikací je DS Supertool. Tato utilita Vám nabídne hned několik funkcí. Největší plochu aplikace zabírá šestimístný speed dial, na nějž si můžete umístit své oblíbené kontakty. V horní části se nachází 4 tlačítka pro práci s datovým modulem (flight mode, wi-fi, bluetooth a mobilní síť). Tato tlačítka ovšem nabízí stejný postup jako řešení v dalších podobných aplikacích, tj. pouze odkazují na příslušnou stránku v Nastavení, nemůžete jimi zapnout/vypnout funkci přímo. V dolní části se nachází odkaz na vlastní poznámky, připomínky, fotoaparát, novinky a počasí (poslední dva jmenované využívají přednastavených funkcí Bing vyhledávání). Z výše uvedeného vyplývá, že DS Supertool zase tak super není (nenabídne vám nic lepšího oproti srovnatelným aplikacím), právem stojí ve stínu zpřístupnění DS Marketplace pro všechna odemčená zařízení.

Zdroj

Tadeáš Sedláček

4 komentáře

 1. aerkain (neregistrovaný)

  No jo ale jak si mam odemcit telefon kdyz shebron nema klice uz od ledna a ani neplanuje nejake dalsi prodavat.

  Jedina moznost se zda si koupit za 99 dolaru licenci na market a pak jeste 9 dolaru za odemceni.

  • Robert Varga (neregistrovaný)

   K těm 99 už potřeba není nic.

  • Tadeáš Sedláček (neregistrovaný)

   A pokud jste student, je pro Vás vývojářský účet zdarma. Stačí se registrovat do programu DreamSpark – buď doufejte, že je Vaše škola na seznamu DreamSparku, anebo použijte ISIC kartu (nemáte-li, stačí požádat nějakého známého, který jí má a DreamSpark nechce využívat).

 2. locomachine (neregistrovaný)

  Wow! Tak to je nářez, prodávám nexus a bežím pro lumii. :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel