Domů » Bleskovky » Tohle musíte vidět: Hololens nabídne komunikaci s hologramy v reálném čase (video)

Tohle musíte vidět: Hololens nabídne komunikaci s hologramy v reálném čase (video)

Star-Wars, Červený Trpaslík, Mistrovství světa v ledním hokeji 2009 a „trik Arabela“. Co mají tyto pořady společného? Komunikaci reálných postav s jejich digitálními protějšky na jednom místě v reálném čase. Stejný způsob komunikace nyní testuje Microsoft se svými brýlemi Hololens, ovšem na domácí použití zatím zapomeňte.

Pro zachycení postavy a vytvoření jejího 3D modelu je zapotřebí vybavit místnost spoustou kamer, jejichž výstup následně zpracuje výkonný počítač a zkomprimovaný obraz pošle druhé straně v reálném čase do brýlí Hololens. Tento postup je možné uskutečnit na obou stranách, takže spolu mohou hovořit lidé z opačných konců planety tváří v tvář. Microsoft nazývá tento způsob komunikace Holoportation.

hololens

Třešničkou na dortu je možnost tyto konverzace nahrávat a zpětně si je prohlížet z pozice třetí osoby, přičemž se lze přímo ve scéně pohybovat, případně si ji celou zmenšit a umístit například na konferenční stolek. V běžném životě se s tímto druhem komunikace zatím nesetkáme, jedná se však o další zajímavé využití náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu. Microsoft již v těchto dnech začíná rozesílat první vzorky vývojářům, a tak jsme zvědaví, jaké další zajímavé aplikace Hololens dostanou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments