Domů » Bleskovky » HoloLens neoslní velikostí zorného pole a vydrží na jedno nabití 5,5 hodiny

HoloLens neoslní velikostí zorného pole a vydrží na jedno nabití 5,5 hodiny

Toto čtvrtletí má Microsoft začít s distribucí prvních brýlí pro rozšířenou realitu HoloLens prvním zájemcům z řad vývojářů, kteří budou ochotni za vývojářský kit zaplatit 3 tisíce dolarů (74 500 korun bez DPH). I když jsme měli možnost vidět na tiskových konferencích Microsoftu několik působivých prezentací, stále nad HoloLens visí spousta otazníků. Některé z nich upřesnil evangelista Bruce Harris ve své přednášce v Tel Avivu.

  

HoloLens jsou podle jeho slov samostatné zařízení s Windows 10 jako každé jiné, díky tomu k nim lze připojit jakékoliv Wi-Fi nebo Bluetooth zařízení a používat univerzální Windows aplikace jako na počítači. Životnost baterie má být přibližně 5,5 hodiny, ovšem při velmi náročných scénářích může poklesnout až na 2,5 hodiny. Přestože není souprava vybavena aktivním chlazením, nemá docházet k jejímu přehřívání, a to ani po hodinách používání.

Hodně spekulované téma je zorné pole, které jsou HoloLens schopné obsloužit. Virtuální obsah je zobrazen na prostoru, který by mohl být ekvivalentem 15palcového monitoru vzdáleného asi 60 cm. Důvodem tohoto kompromisu je velmi vysoká cena skla, na nějž jsou hologramy promítány. Větší sklo by prodražilo výrobu HoloLens o další tisíce dolarů, a navíc by jeho míra jeho zvětšení exponenciálně snižovala výdrž na jedno nabití. Podle testů Microsoftu by větší sklo dokázala současná baterie živit jen asi 20 minut.

  

Více brýlí HoloLens mezi sebou dokáže vzájemně sdílet obsah přes internetový odkaz, aniž by byly umístěny v jedné místnosti. Za pomoci lokálního cloudu má být také možné sledovat tu samou scénu, ovšem z různé perspektivy, což může najít uplatnění při výuce a při prezentacích. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments