Domů » Bleskovky » HoloLens budou k dispozici vývojářům začátkem příštího roku za astronomickou cenu (video)

HoloLens budou k dispozici vývojářům začátkem příštího roku za astronomickou cenu (video)

Microsoft dnes na své tiskové konferenci ukázal i další schopnosti svých brýlí pro rozšířenou realitu HoloLens. Demonstrace probíhala na Projectu X-Ray Game, kdy figurant s virtuální zbraní na vlastní ruce střílel nepřátele objevující se v místnosti (podívejte se na přiložené video). Díky tomu, že HoloLens umí skenovat skutečný prostor, objevovali se nepřátelé přímo na reálných stěnách v místnosti.

  

Možnosti jsou skutečně široké a již v prvním čtvrtletí příštího roku si je budou moci vyzkoušet vývojáři. Má to ale jeden háček, Microsoft si za vývojářský kit řekne o 3 tisíce dolarů, což je v přepočtu zhruba 72 tisíc korun bez DPH.

  

Cenu ani datum uvedení na trh pro běžné spotřebitele prozatím neznáme, musíme však počítat s vyšší částkou, neboť náhlavní souprava obsahuje veškerý výpočetní hardware a pro použití nepotřebuje žádný jiný hardware. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. xcf (neregistrovaný)

  Kdyz vezmu v uvahu kolik staly Google glass, tak to zase tak drahe neni

 2. mir (neregistrovaný)

  Cena je v pohodě.

 3. lerion (neregistrovaný)

  Kde je ta astronomicka cena?

 4. Na to, že nic podobného neexistuje a co to přinese ve spoustě odvětví za výhody to je částka docela v pohodě. Vzpomeňte co stály první počítače, první mobily, nebo ještě dřív – první rádia nebo televize..

 5. xcf, mir, lerion a mimonaut to mame uz 4 Hololens za bratru 288 tisic kc :-)

  • bez DPH :-)

  • já žádné Hololens nemám.. :-O

   A ani mít nebudu.

   A kdo má jakých „288 tisíc kc :-)“ ?

   Z tvého příspěvku moc moudrý nejsem..

  • Specialne pro tebe 72*4=288 :-)

  • lerion (neregistrovaný)

   Aaron: Ja se jen ptal, kde je ta astronomicka cena… Hololens si samozrejme momentalne neplanuji kupovat.

   Kdybych byl ale nejaka spolecnost, ktera s nimi ma svuj zamer nebo vyvojar a planoval na tom vydelat miliony, uz jich mam par objednanych… A za tu cenu? Vzhledem k technologii pekna.

 6. Wings (neregistrovaný)

  objevovaly se nepřátelé. AU

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).