Domů » Bleskovky » Brýle HoloLens se chystají do kosmu, budou pomáhat s opravami vesmírné stanice

Brýle HoloLens se chystají do kosmu, budou pomáhat s opravami vesmírné stanice

Brýle HoloLens od Microsoftu, které byly nečekaně představeny na začátku tohoto roku, skýtají netušené možnosti. Zpočátku se zdálo, že jejich využití bude převážně pro zábavu a hraní her, nicméně jejich potenciál je bezpochyby mnohem, mnohem větší.

  

Redmondský gigant, ve spolupráci s vesmírnou agenturou NASA, vyšle do vesmíru dvoje brýle, aby zde pomáhaly astronautům s plněním potřebných úkolů. Hlavní výhodu skýtá možnost přesné a názorné ukázky toho, co má astronaut udělat, nebude tedy závislý pouze na psaném textu nebo na hlasových instrukcích inženýrů na Zemi, jako tomu bylo doposud.

 

Brýle, promítající na své sklo hologramy, budou na oběžné dráze fungovat ve dvou módech. Prvním je „Vzdálený expert“ (Remote Expert mode), kdy bude astronaut dostávat instrukce přes Skype od pracovníka vesmírné agentury na Zemi. Druhým módem bude „Obvyklý postup“ (Procedure mode), ve kterém nebude třeba navazovat spojení se Zemí, neboť se bude jednat o rutinní operace.

Pokud se HoloLens osvědčí, bude to zajisté velký krok pro Microsoft, který tím prokáže kvalitu a širokou využitelnost svých brýlí s virtuální realitou. NASA si od spolupráce slibuje mimo jiné i rychlejší zaškolování nových astronautů a zvýšení jejich produktivity na oběžné dráze.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

  1. MoB (neregistrovaný)

    To už se těším, až během opravy něčeho přejdou do režimu „modrá smrt“ nebo až začnou aktualizovat software… dobývání vesmíru bude zase pořádně adrenalinová aktivita :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).