Domů » Bleskovky » Hololens 2 dorazí příští rok, pohánět je bude Snapdragon 850

Hololens 2 dorazí příští rok, pohánět je bude Snapdragon 850

Náhlavní soupravě Microsoft Hololens budou v lednu 4 roky, v příštím roce se tak počítá s představením druhé generace. Podle nejnovějšího reportu se bude nová souprava od té minulé poměrně zásadně lišit.

Intel nahradí Qualcomm

Microsoft má například v plánu učinit zásadní změnu na pozici čipsetu, Intel Atom bude nahrazen ARMovým Snapdragonem 850, který najdeme například v počítačích Lenovo Yoga C630 či Samsung Galaxy Book2. Jedná se o lehce upravený Snapdragon 845 ze současných vlajkových smartphonů, takže výkon by Hololens 2 chybět neměl.

Sice se nebude jednat o nejnovější Snapdragon 8cx, ten ale dorazí až na konci příštího roku. Dá se také předpokládat, že Snapdragon 850 nebude na všechno sám a dostane k ruce zvláštní jednotku na holografické zpracování (HPU), jako tomu bylo u minulé generace. Microsoft údajně chystá nový HPU čip s AI koprocesorem.

Nová verze Windows

Díky Snapdragonu 850 navíc Hololens 2 dostanou integrovanou 4G konektivitu a nové pohybové senzory. Zvětšit by se také mělo zorné uživatele. Jako operační systém by měl být dosazen Windows Core OS (WCOS), který má být moderní verzi Windows s odstraněnými starými kódy (včetně podpory win32 aplikací).

Hololens 2 má prý dorazit v druhém čtvrtletí příštího roku, k některým odhalením však může dojít o něco dříve.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).