Holo téma povinně ve všech zařízeních s Androidem 4.0

Nová verze operačního systému Android přišla s upraveným grafickým prostředím označovaným jako Holo. V případě Androidu nejsou výrobci zařízení příliš limitováni co se týče zásahů do systému; u Windows Phone nebo iOS platí mnohem přísnější pravidla. Díky tomu najdeme na telefonech od HTC prostředí Sense, Samsung nabízí TouchWiz a své grafické nadstavby má i celá řada dalších výrobců. Čtyřkový Android v tomto směru nehodlá nic měnit, jednu podmínku však Google přece jenom přidal.

-

Pokud chce výrobce projít certifikačním procesem Googlu a vybavit své zařízení s Androidem 4.0 specifickými systémovými aplikacemi (Gmail, Market, Gtalk, Mapy…), musí být součástí také Holo téma. Pozitivní je tato informace také pro vývojáře, kteří se u svých aplikací mohou nastavit, zda se bude používat aktuální vzhled systému nebo se použije grafika z Holo tématu. Další informace o možnosti používání Holo tématu naleznete na blogu Android Developers.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku