Domů » Bleskovky » Hokus Pokus Startus: Majitelé Tesla Model S jej budou moci nastartovat iPhonem

Hokus Pokus Startus: Majitelé Tesla Model S jej budou moci nastartovat iPhonem

Teslu Model S asi není třeba představovat, je to vysněné auto snad každého technologického nadšence – jezdí to na elektřinu, vypadá moderně, je vybaveno jedním z nejlepších infotainment systémů na obrovské dotykové palubní desce a ještě k tomu to dostává aktualizace stejně jako váš chytrý telefon či tablet. No a právě v chystané aktualizaci s pořadovým číslem 6.0 by měl Model S získat další zajímavé funkce a především by se měl mohem lépe spřátelit s vaším chytrým telefonem.


Tesla Model S je vskutku klenot mezi automobily, jen ta cena zatím není pro každého

Dle uniklých fotek by měla přibýt chytrá navigace, která vás nasměřuje na místo nadcházející schůzky uložené v mobilním kalendáři, pokud u ní máte tedy uloženou adresu. Navigace bude taktéž díky využití dat z telefonu brát ohled na nejaktuálnější dopravní informace, dále by se měla zlepšit integrace notifikací, zajímavou perličkou bude možnost automobil v systému pojmenovat a asi nejlákavější funkce je možnost odemknout a nastartovat automobil pomocí speciální aplikace přímo z telefonu.


Také byste chtěli, aby vaše auto dostávalo aktualizace? :)

Zmíněné funkce budou jako první dostupné pro majitele iPhonů, nemusíte se však bát, na verzi pro Android již se prý také pracuje. Zároveň však vyvstala i otázka bezpečnosti – pokud vám ukradnou iPhone, tak je to nemilé, ale pokud si lup odvezou rovnou ve vaší těžce vydělané Tesle, tak už to tak s klidem asi nevezmete. Spekuluje se, že by měli vývojáři ze závodů Tesla využít Touch ID, auto byste si tedy odemykali stejně jako iPhone 5S otiskem prstu. Problém je ale v tom, že API s možností využívat této funkce uvolní Apple až s iOS 8 nejdříve v druhé polovině září, takže se majitelé Tesly Model S budou muset zatím vozit bez těchto „parádiček“.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

10 komentářů

 1. Ještě byste měli dodat, že právě kvůli tomu, jak je celé auto ovládáno elektronicky přes ten integrovaný operační systém (od startování po vysunování klik kvůli otevření dveří), že právě kvůli tomu má toto auto větší poruchovost než jakékoli jiné auto více mechanizované nebo neovládané přes onen operační systém. Což u auto za dva miliony je trochu špatné. Majitelům se pak stává, že jim zamrzne ten ovládací tablet na palubovce, nejde nastartovat auto nebo se do toho auta ani nedostanou, protože se kliky odmítnout vysunout. … Ale jinak ten elektromotor je něco fantastického a hned bych to bral všem desti – škoda jen, že tyto auta jsou tak neskutečně drahý. :(

  • Tony (neregistrovaný)

   Neboj sa, Elon Musk spomínal, že do 3 rokoch vydajú model, ktorý bude stáť pod 20 000$

  • hlavně by měli vydat model, který nebude typicky amrický, tj. obří krávy pro – kolik, že uveze ten model s – devět lidí? Mně se spíš líbí takový smart (třeba i pro ty čtyři). A hlavně Tesla je takový průkopník v tom celkovém ovládání auta pomocí toho jejich operačního systému (přesné detajly neznám, tak mě omluvte, že to tak zobecňuji), ale dokud tomu nevychytají mouchy, pak to při přehlídkových jízdách vypadá sice fantasticky, ale zkušenosti z praktického provozu jsou zatím trochu rozpačité.

  • tak ne oprava: model S zvládne klasicky pět plus dvě dětské sedačky v kufru, model X rozšířil o jednu řadu, takže osm plus dvě dětské sedačky. Na modelu X je patrný jako příklad toho, o čem mluvím, že se mi zdá ta Tesla předimenzovaná těmi elektronickými vychytávkami, když už dokonce nemá ani boční zpětné zrcátko a místo něj nainstalovali kamerku :)

 2. mar-tin (neregistrovaný)

  On se elektromobil nějak startuje? Nebo mi něco uniklo?

  • JAN (neregistrovaný)

   Chcel by som mat vase problemy.

  • samozřejmě, že to musíš nejprve nastartovat, uvést do aktivního stavu, pak už jen mačkáš pedál plynu jako autíčku z autodromu, ale předtím….:)

  • Sorry za off…ale tak ma napadlo z tvojho komentu..takze hovoris ze to ide na zetony? :D :D :D

   Samozrejme by som teslu v pohode kupil ;)

  • No tak teď vážně nevím – co si já matně vzpomínám, tak ta autíčka z autodromu na žetony nebyla, člověk jen čekal, až pustili do sítě nad hlavou proud :P. …takže ani Tesla na žetony není. :)

  • Ready (neregistrovaný)

   Tak kedysi dávno tie autíčka naozaj boli na žetóny (síce pustili prúd, ale kým si nehodil žetón tak si nešiel). Potom prešli na lístky a ako je to v súčasnosti už netuším (ale hádam že už ani tie lístky nebudú :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).