Domů » Bleskovky » Hodinky Xiaomi Mi Watch v přípravě: překvapí operačním systémem?

Hodinky Xiaomi Mi Watch v přípravě: překvapí operačním systémem?

Společnost Xiaomi je jednou z největších značek ve světě chytré nositelné elektroniky, byť o výrobu jejich produktů se ve skutečnosti stará firma Huami. Všechny hodinky a náramky Xiaomi pohání vlastní platforma, která neumožňuje doinstalovávat žádné aplikace, to by se však mělo změnit.

Blíží se hodinky Xiaomi Mi Watch?

Podle reportu 9to5Google se v kódu aplikace Wear OS 2.28 objevily řádky zmiňující názvy Mi Wear a Mi Watch; v předchozích verzích přitom byla na stejném místě zmíněna zástupná označení Baiji Companion. Toto zjištění naznačuje, že Xiaomi chystá své první hodinky poháněné platformou Wear OS a připraví pro ně i vlastní doprovodnou aplikaci. Podobně to funguje i u ostatních výrobců, Huawei má například pro své starší Wear OS hodinky párovací aplikaci Huawei Wear.

xiaomi 1

Pokud by se tyto spekulace potvrdily, jednalo by se po dlouhé době o příchod nového hráče do skomírající rodiny zařízení s Wear OS. Xiaomi by získalo pro své hodinky otevřený operační systém, na druhou stranu se ale nedá počítat s velkou výdrží akumulátoru, kterou současné hodinky Xiaomi disponují. Sám Google se staví k platformě Wear OS poměrně macešsky, projekt vlastních chytrých hodinek dokonce opustil před třemi lety.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. „Skomirajici platforma“? Poznate tento link: [odkaz] ?
    Mam dojem, ze v poslednej dobe tam pribudlo zopar modelov od roznych vyrobcov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).