Domů » Bleskovky » Hodinky od Sony s e-ink displejem nebudou chytré a mají vydržet 60 dní na baterii

Hodinky od Sony s e-ink displejem nebudou chytré a mají vydržet 60 dní na baterii

Hodinky od Sony s displejem z elektronického inkoustu se zřejmě stanou skutečností, je však možné, že vůbec neponesou značku japonského výrobce. O jejich návrh i výrobu se stará samostatná divize Fashion Entertainment, která s elektronickým inkoustem experimentuje v módních doplňcích, jenž umí měnit vzhled.

Motýlek, který umí měnit vzhled 

Výroba hodinek, které nesou název FES Watch byla podmíněna nasbíráním milionu Jenů (188 tisíc Kč) na serveru pro kolektivní financování Makuake, cíl byl překročen již třikrát. Sony si na nich chce údajně vyzkoušet použití elektronického inkoustu i v jiných oblastech, než ve čtečkách knih.

 

Hodinky mají být velmi tenké a lehké, napájeny budou klasickou knoflíkovou baterií, která je má udržet v provozu 60 dní. Na této výdrži však patrně bude mít velký podíl fakt, že hodinky nebudou chytré a jejich jedinou funkcí bude zobrazování času.

Za to však bude možné měnit číselníky a rovněž vzhled samotného řemínku, který bude rovněž tvořen elektronickým inkoustem, na výběr má být 24 různých vzhledů.

 

Doufejme, že se projekt vydaří a že Sony inspiruje k vytvoření křížence FES Watch a náramku SmartBand Talk s alespoň měsíční výdrží na jedno nabití.

   

Hodinky FES Watch mají být přispěvatelům dostupné v květnu příštího roku, o běžném prodeji po ukončení kampaně však nemáme žádné informace

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    „Chytré hodinky od Sony s displejem z elektronického inkoustu se zřejmě stanou skutečností“ … „na této výdrži však patrně bude mít velký podíl fakt, že hodinky nebudou chytré“…

    Tak jak?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).