Cena:

Hodinky od LG a Audi pohání systém WebOS: Fungují i bez smartphonu

Zatímco značku Palm koupila od HP společnost TCL, operační systém WebOS aktuálně spravuje LG a využívá jej ve svých chytrých televizorech.  Nedávno se objevily náznaky, že korejská společnost najde uplatnění pro tento systém i v chytré elektronice, na veletrhu CES ukázala prototyp prozatím bezejmenných hodinek, které vzešly ze spolupráce s automobilkou Audi.

  

Hodinky se chlubí kulatým displejem, podobně jako LG G Watch R, spodní strana odhaluje pětici pinů pro nabíjení a čidlo pro měření tepové frekvence. Na pravé straně se nachází trojice ovládacích tlačítek, elegantní vzhled podtrhují použité materiály – tělo hodinek je vyrobeno z nerezové oceli, sklíčko ze safíru a řemínek je kožený.

   

Hodinky jsou schopné fungovat samostatně bez připojeného smartphonu. Horní tlačítko slouží k vyvolání nastavení, ve kterém jsou k vidění i údaje o síle signálu, procentu baterie a dalším podrobnostem. 

Exclusive: The LG Audi smartwatch runs webOS!

Středové tlačítko vyvolává seznam aplikací, jejichž ikony jsou stylizované stejně jako jejich protějšky ve smartphonech LG. K dispozici jsou aplikace pro ovládání telefonních hovorů, SMS zpráv, hudebního přehrávače, nechybí ani hudební aplikace, kalendář, emailový klient, hlasové poznámky, LG Health W pro sledování vašeho zdravotního stavu a mnoho dalších. Společnost Audi do hodinek implementovala vlastní aplikaci, která umožňuje například odemknout auto skrze NFC čip.

   

Hodinky pohání čip Qualcomm 400, velikost operační nebo vnitřní paměti je prozatím neznámá. Stejně tak není jisté, zda bude tento prototyp povýšen na finální produkt nebo na něm bude LG pouze stavět další modely.  

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.