Domů » Bleskovky » HMD údajně oživí manažerskou Nokii E71. Zázraky ale nečekejte

HMD údajně oživí manažerskou Nokii E71. Zázraky ale nečekejte

Marketingovému oddělení společnosti HMD Global se letos povedl významný krok – aby rozšířilo povědomí o návratu značky Nokia do světa mobilních telefonů, představilo velmi úspěšnou reinkarnaci legendárního telefonu Nokia 3310. Marketingový šéf HMD Pekka Rantala letos v červenci navíc uvedl, že nevylučují, že v budoucnu oživí některou z dalších legend (více informací). Jaký telefon by se mohl dočkat obnovené slávy?

Z čínských zdrojů přichází informace, že by se mohlo jednat o manažerskou Nokii E71, která byla představena v červnu roku 2008 a disponovala 2,36″ displejem a pod ním plnohodnotnou hardwarovou klávesnicí. Pokud se ale těšíte na konkurenci BlackBerry KEYone, musíme vás zklamat. Nová Nokia E71 má být „polochytrým“ telefonem poháněným systémem KaiOS. Tento systém je určen pro levné telefony, chybět v něm nemá obchod s aplikacemi, hry či podpora sociálních sítí; benefitem pak má být velká výdrž na baterii.

Ale zpět k Nokii E71. Telefon má dostat 3,2″ dotykový displej s rozlišením 480 × 480 pixelů, čipset Qualcomm Snapdragon 205, 1 GB RAM a 8GB úložiště s možností rozšíření paměťovou kartou. Chybět nemá 3Mpx fotoaparát a podpora sítí 4G, včetně dual SIM.

Reinkarnovaný Nokia E71 má být představena nejprve v Číně, kde má být prodávána za cenu 2 000 juanů (asi 6 500 korun). To je velmi sebevědomá částka, nutno však podotknout, že ani Nokia 3310 není v rámci své třídy vůbec levná. Telefon by měl být představen počátkem roku 2018, možná společně s očekávanou Nokií 9.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Tak už jsem se zaradoval – menší KeyOne pro ženu bych potřeboval. Sám ho mám, moc by chtěla klávesnici, ale prostě velikost nezvládne…

 2. Dřív jsem to někde psal, že by neškodilo reinkarnovat pár modelů z kdysi špičkových E či Na série.

 3. Něco podobného už tehdy ještě Nokia měla, tuším že to bylo C, prostě plastový mobil s klávesnicí oči, snad tam byl jen S40, tohle bude podobné.
  Škoda že nechystaji obdobu těch kovových manažerských kousků, zajemmby třeba byl.

 4. Aha, takže zase zklamání. No co už, člověk se těšil na reinkarnaci zařízení s ful hw qwerty klávesnicí a ono to zas bude na půl cesty.

 5. Tak oni to zkouší, zda bude vůbec zájem, pokud ano třeba se dočkáme i něčeho lepšího, nechteji hned vyrobit novodobou E71 s dnešním HW a výbavou, androidem třeba s zaručenými aktualizacemi a pak se jim to válelo po skladech.

 6. To je snad vtip, v té Nokii jsou taky očividně pořádní huliči. Když už by byla klávesnice nutnost, tak za tu cenu raději Blackberry Passport/Classic, který je ve všech směrech lepší. Případně Priv, který z druhé ruky vyjde na stejné peníze. Užitná hodnota oproti téhle hračce nesrovnatelná.

  • Tady bohuzel souhlas, jen opet utopi penize a pujde to do kopru..

  • On by to mohl být fajn telefon pro nenáročné, ale 3000 jsou v tomhle případě strop. Říct si za tohle v dnešní době 6500 je špatný vtip. Ale předpokládám, že marketing zabere a pár bláznů si to koupí.

 7. No spíš oživí řadu Asha, kde podobný model byl. Kdyby udělali novou verzi E72 nebo e52, tak jim ty peníze dám…. ale za obyčejné plasťák jim je nedám…… Ale displej alespoň 640×640, RAM alespoň 3 GB, Procesor minimálně z řady 6xx a dám klidně i 10 tisíc, ale takto u mě Nokia padá do kategorie špatných výrobců…..

 8. Výborně konečně konec levnejch křápů s androidem.
  KaiOS je druhý neboli obnovený symbian.
  Hurá,konečně mi nokie udělala radost a možná přibude i samsung dokonce i LG.
  Staré dobré odolné telefony se vrátili.
  Párty začne u mě doma 12:00 v mostě.
  Kdo chce slavit tak si taky můžete udělat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).