Domů » Bleskovky » HMD je poprvé od svého vzniku v zisku, prodeje telefonů Nokia ale nijak slavné nejsou

HMD je poprvé od svého vzniku v zisku, prodeje telefonů Nokia ale nijak slavné nejsou

Společnost HMD Global, která se již čtvrtým rokem stará o produkci telefonů značky Nokia, zaznamenala v posledním kvartále loňského roku svůj první čtvrtletní zisk. Alespoň to uvádí ve svých finančních výsledcích čínská firma FIH Mobile, která většinu telefonů Nokia pro HMD Global fyzicky vyrábí.

nokia 7 2 1 1
Nokia 7.2 (zdroj obrázku: HMD Global)

Bohužel výši tržeb ani zisku neznáme, lze však odhadovat, že se o nijak závratná čísla jednat nebude. Firma prý v posledním kvartále loňského roku vyexpedovala pouze 2,8 milionů smartphonů, avšak díky přesnějšímu zacílení na vybrané trhy a díky strategii zapojení více ODM (original device manufacter) dokázala na tomto objemu telefonů vydělat. Noví výrobci se prý starají o produkci low-endových modelů Nokia 2.2, 3.2 a 4.2, což se pozitivně odráží v nižších nákladech a v lepších maržích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments