Hledáte práci? Zkuste to u Skype; nabírají posily do teamu

Skype Česká republika, lokální pobočka jedné z nejúspěšnějších komunikačních softwarových společností na světě právě spouští velkou náborovou kampaň, jejímž cílem je získat špičkové české odborníky z oblasti IT. Volné pozice jsou kromě Prahy vypsané také v Londýně, Tallinu, Moskvě a Stockholmu. Českým vysoce kvalifikovaným softwarovým inženýrům Skype nabízí jedinečnou možnost uplatnění ve společnosti, která svůj úspěch staví především na nepřetržitém vývoji unikátních a inovativních technologií, díky čemuž se stala v posledních letech světovým lídrem v oblasti online komunikací. Úspěšní uchazeči o zaměstnání dostanou možnost podílet se přímo na kompletním procesu tvorby klíčových produktů Skype s celosvětovým dopadem, včetně jejich vývoje a implementaci do praxe.

V současné době zaměstnává pražská kancelář společnosti Skype zhruba osmdesát zaměstnanců. Do června 2013 jich však má v plánu zaměstnat jednou tolik. Náborová kampaň, kterou Skype momentálně spouští, potrvá celý rok a na českém pracovním trhu nemá obdoby.

Firma chce obsadit především pozice softwarových vývojářů. Za tím účelem hledá řadu vysoce kvalifikovaných specialistů s několikaletými zkušenostmi v oboru. „Jsme rádi, že v době odlivu mozků, zejména z oborů informačních technologií a jiných technických oborů můžeme nabídnout tady v České republice skvělým českým odborníkům uplatnění, za kterým velmi často odcházejí do zahraničí,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Czech Republic. „Náborová kampaň, kterou spouštíme v pěti zemích Evropy souvisí s výrazným růstem společnosti, který byl v roce 2011 ještě více povzbuzen naší akvizicí společností Microsoft. V současné době se chystáme realizovat řadu našich dlouho připravovaných projektů, ať již v oblasti zdokonalování stávajících produktů či vývoje nových. Od přílivu nových odborníků si slibujeme především možnost uvést tyto plány v život a tím dále posílit pozici Skype na trhu informačních technologií,“ doplňuje Tomáš Vocetka. 

Celosvětově Skype zaměstnává více než 1600 zaměstnanců, nově však po celém světě hledá dalších 400 odborníků. V České republice mají šanci především vysoce kvalifikovaní vývojoví inženýři s více než pětiletou praxí v oboru a výbornou znalostí angličtiny. Mezi novými pozicemi jsou také místa vedoucích pracovníků, která vyžadují zkušenosti s vedením týmu. Očekává se rovněž schopnost pracovat v nadnárodním kolektivu a ochota cestovat. Hlavní předpokladem je však orientace v oblasti nejmodernějších technologií a schopnost přicházet s novými nápady.

Nabízíme jedinečnou možnost stát se součástí rychle rostoucího mezinárodního týmu se zcela unikátní firemní kulturou, motivačním pracovním prostředím a posláním vyvíjet ty nejmodernější technologie pomahájící lidem komunikovat napříč zeměmi a kontinenty,“ říká Tomáš Vocetka a dodává: „Skype si do dnešních dnů udržel sympatickou kulturu start-upové firmy. To se samozřejmě odráží také na pracovním prostředí, které je v rámci České republiky jedinečné. Nabízíme flexibilí pracovní dobu, pokud je to opodstatněné, velkou osobní svobodu našim zaměstnancům, velmi motivační a inspirativní pracovní prostory, nadstandardní finanční ohodnocení, širokou nabídku občerstvení zdarma, hernu či třeba střešní terasu s výhledem na Prahu. Ač se to jeví zdánlivě nepodstatné, vše to přispívá k tomu, že náš tým je neobyčejně kreativní a jeho jednotliví členové jsou neustále schopni se vzájemně inspirovat“.

Kopletní seznam nabízených pracovních míst je k dispozici www.jobs.skype.com. Prostřednictvím této stránky se mohou všichni uchazeči také přihlásit do výběrového řízení.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku