Linus Yale: nová generace chytrého zámku míří na český trh

LINUS YALE 1

Společnost ASSA ABLOY dnes představila novou generaci chytrých zámků Linus Yale. Novinka umožňuje ovládat zámek pomocí mobilního telefonu, otevírat ho pomocí časově omezeného PIN kódu unikátního pro každou osobu a neustále mít přehled o tom, zda je doma zamčeno. Prostřednictvím mobilní aplikace Yale Access lze zámek zamykat a odemykat odkudkoli je zrovna potřeba, nebo si ověřit příchod dětí ze školy domů či poskytovat virtuální klíče hostům.

LINUS YALE 2
Instalace chytrého zámku Linus je velmi snadná a lze ji provést u všech dveří s klasickou cylindrickou vložkou

„Chytrý zámek Linus znamená konec hledání klíčů zapadlých v kabelce nebo zapomenutých v autě. Zcela bez zásahu do dveří a jejich stávajícího zámku se postará o možnost kdykoli zkontrolovat, zda je zamčeno, stejně jako na dálku umožní vstup rodině, přátelům nebo službám s dodávkou do domu,“ vysvětluje Michal Tichý, manažer společnosti ASSA ABLOY.

linus yale 2 app
Zámek lze ovládat přímo z mobilního telefonu

Instalace chytrého zámku Linus je velmi snadná a lze ji provést u všech dveří s klasickou cylindrickou vložkou. „Stačí jej namontovat z vnitřní strany dveří na současnou vložku zámku. Z vnějšku budou dveře vypadat stále stejně. Aplikace Yale Access může automaticky zamykat dveře ihned po jejich zavření, nebo po nastavené době. Při návratu domů – a zjištění přítomnosti telefonu s aplikací – se zámek zase automaticky odemkne,“ vysvětluje Michal Tichý.

yale 2 linus
V případě ztráty telefonu lze okamžitě deaktivovat všechny virtuální klíče i celý účet Yale Access

Pro ovládání zámku prostřednictvím aplikace Yale Access, která je kompletně přeložena do češtiny, je používán uživatelský účet s dvoufaktorovou autentizací. Komunikace mezi telefonem a Chytrým zámkem Linus probíhá prostřednictvím Bluetooth LE se 128bitovým AES šifrováním. V případě ztráty telefonu lze okamžitě deaktivovat všechny virtuální klíče i celý účet Yale Access. Potěší také, že je zámek kompatibilní s Apple HomeKit, Google Assistant a Amazon Alexa. Výdrž výrobce udává v rozmezí 6 až 9 měsíců (podle používání), napájení obstarávají čtyři vyměnitelné AA baterie.

Linus® Smart Lock CZ

Chytrý zámek Linus Yale bude v prodeji od 5. října v černé a stříbrné variantě, v první fázi výhradně v nabídce obchodů Alza.cz a Alza.sk, a to za cenu 6 699 Kč včetně DPH. Jakmile nám zámek dorazí do redakce, pustíme se do testování – v dohledné době se tedy můžete těšit na recenzi. A chystáme pro vás také test konkurenčního zámku Nuki 2.0.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku